Pevný, polohovací, nebo výklopný?

Jeden vám uleví od bolesti v bedrech, jiný zase udělá radost obyvatelům malých bytů. Každý ze tří typů roštů je zkrátka vhodný pro někoho jiného – a my vám tentokrát podrobně představíme výhody každého z nich. Vzhůru za zdravým spánkem!

Pevné rošty

Přijdete do ložnice, hodíte sebou na postel, usnete, a ráno vstanete. Nemáte zdravotní problémy, nemáte problémy se spánkem. Poznáváte se? Pak vám postačí klasický pevný rošt s pružnými lamelami.

Pevné rošty doporučujeme těm, pro které je postel funkční věc, a kteří v ní netráví více času než je nezbytně nutné. Pro pevné rošty dále platí:

 • Využijete je v každé posteli a se všemi typy matrací.
 • Jsou cenově nejdostupnější.
 • Najdete mezi nimi jak jednoduché, ale zdravotně naprosto vyhovující modely, tak luxusní rošty s nastavitelnou tuhostí pro maximální pohodlí.

Prohlédněte si pevné rošty značky Tropico.

Polohovací rošty

Pro jednoho luxus, pro druhého nezbytná zdravotní pomůcka. Na polohovací rošty se prostě dá dívat dvěma způsoby. Oba mají ale jedno společné – polohovací rošt ocení všichni, kteří tráví v posteli hodně času – ať už dobrovolně, či z nutnosti.

Nejprve se podívejme na polohovací rošty z hlediska komfortu.

 • Polohovací rošt doporučujeme těm, kteří si rádi v posteli čtou, sledují filmy na notebooku či tabletu nebo zde třeba pravidelně snídají. Pro tyto účely postačí i jednodušší rošt s ručně nastavitelnou opěrkou zad.
 • Nejen po celém dni v jednom kole, ale například i v těhotenství se hodí rošt s polohovatelnou oblastí nohou.
 • Záleží jen na vás, jakou míru luxusu si dopřejete – pro občasné polohování účel splní i základní mechanicky polohovatelný rošt (rošt musíte zdvihnout rukou); pro větší komfort ale sáhněte po elektricky ovládaném roštu.

Druhý pohled na polohovací rošty je ze zdravotní stránky.

 • Téměř nezbytný je polohovací rošt pro seniory, kterým pomáhá s prokrvováním končetin. Ulevuje také srdci a je vhodný i pro rekonvalescenci po operacích.
 • Samozřejmostí je pak polohovací rošt pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Zde rozhodně vybírejme mezi elektricky ovládanými rošty s polohováním v oblasti zad, nohou i beder.
 • Precizně polohovací rošt může společně s ohebnou a přizpůsobivou matrací ulevit i lidem s vleklými problémy se zády.
 • Pokud vybíráme rošt ze zdravotních důvodů, měli bychom sáhnout po verzi s elektrickým ovládáním a motorem. Nebudeme tak odkázáni na pomoc druhých a rošt si sami dálkovým ovladačem nastavíme dle potřeby.

Jak asi tušíte, nevýhodou polohovacích roštů je vyšší cena, zvláště u variant s motorem. Na polohovací rošt také musíte mít matraci umožňující ohýbání (nevhodná je například pružinová).

Prohlédněte si polohovací rošty značky Tropico.

Výklopné rošty

Mohou být pevné i polohovací, podporují zdravý spánek a na první pohled vypadají úplně obyčejně. Čím se tedy liší? Svou praktickou funkcí. Výklopné rošty využijete tehdy, kdy potřebujete pohodlný přístup k úložným prostorům pod postelí.

Pro zdvižení roštu přitom nemusíte volat silnějšího člena domácnosti. Vzpěry, které se starají o vyklopení roštu, jsou plynokapalinové. Rošt se díky nim zdvihne hladce a bezpečně – podobně, jako kufr moderních aut.

Komu doporučujeme výklopný rošt

 • Všem, kteří chtějí (nebo musí) využít každý kousek místa v bytě.

Prohlédněte si rošty s výklopem značky Tropico.