Pomozte Ježíškovi s výběrem nové matrace

Matrace se sice pod stromeček nevejde, vánoční dárek je to ale skvělý. Darujete totiž zdravý a kvalitní spánek. Jak se zorientovat v nabídce a vybrat tu pravou?

Než začnete vybírat novou matraci, měli byste vědět, co od ní vlastně chcete. Kvalitní spánek je samozřejmostí, ale správně zvolená matrace vám může pomoci s chronickými bolestmi zad nebo alergií.

Pořízení nové matrace by se proto mělo skládat z následujících 5 kroků. Všechny jsou stejně důležité, ale nejvíce času vám zabere vytipování matrací a jejich zkoušení.

1. Ujasněte si, jestli na matraci bude spát dítě, dospělý nebo třeba člověk s nadváhou.

2. Zvažte zdravotní omezení jako jsou např. bolesti zad nebo nadměrná potivost.

3. Vytipujte si na internetu matrace a běžte si je vyzkoušet do obchodu.

4. Prověřte stav roštu. Byla by škoda, kdyby kvůli němu nemohly vlastnosti nové matrace vyniknout naplno.

5. K nové matraci rovnou pořiďte také matracový chránič.

Línou, studenou nebo BIO?


Při výběru nové matrace vás možná překvapí množství materiálů, ze kterých matrace Tropico vyrábíme. Připravili jsme krátké shrnutí jejich vlastností, nejlepším testem je ale vyzkoušet si matrace na vlastní kůži.

  • Líná (paměťová) pěna - podle teploty a tlaku těla dokonale přizpůsobí svůj tvar a díky tomu má skvělé ortopedické vlastnosti. Není vhodná pro děti 12 let.
  • Studená pěna - má podobné vlastnosti jako líná pěna, je však mnohem prodyšnější. Obvykle se kombinuje s dalšími typy pěn a nehodí se na polohovatelný rošt.
  • Pružiny - v matracích nové generace jsou pružiny zpevněné kokosovo-latexovou deskou nebo je každá pružina ve vlastní tašce. První typ se hodí hlavně na pevný rošt a občasné spaní, druhý má skvělé ortopedické vlastnosti a díky vysoké prodyšnosti ho doporučujeme zejména alergikům a astmatikům.
  • Latex - matrace jsou ze směsi přírodního a syntetického latexu. Vynikají pružností, prodyšností a skvěle drží tvar. Latex je antialergenní, takže se skvěle vyspí i alergici.
  • Pěna FlexifoamⓇ - vlastnostmi připomíná studenou pěnu, hodí se na všechny typy roštů a je levnější. Používá se zejména pro výrobu matrací, které mají z každé strany jinou tuhost.
  • BIO pěna - tato pěna vlastnostmi připomíná línou a studenou pěnu, místo ropy se ale pro výrobu používá sójový olej nebo olej ze skočce obecného. Prospívá tak životnímu prostředí i vašim zádům.
  • Kokosová vlákna - vlákna z kokosových ořechů spojená přírodním latexem se používají jako mezivrstva v jádru matrace. Zvyšují odolnost, nosnost a přirozenou tuhost. Nehodí se na polohovatelné rošty.

Nejste si jisti s výběrem? Zajděte do našich prodejen, kde vám rádi poradí školení prodavači.