Jak vybrat postelový rošt ?

Při nákupu nové matrace byste měli pamatovat i na její uložení a současně s ní vybrat i postelový rošt. Jen vhodně zvolený podklad pod matraci totiž zajistí její správnou funkčnost.

Nejrozšířenější jsou lamelové rošty

Při výběru roštu je nutné změřit vnitřní rozměr postele, abyste znali správný rozměr roštu. V případě, že pořizujete rošt na dvojlůžko širší než 140 centimetrů budete potřebovat rošty dva.

Nejběžnější a mezi zákazníky nejvíce oblíbené jsou postelové rošty vyrobené z pružných dřevěných lamel. Liší se od sebe šířkou, výškou, počtem a uložením – v gumových nebo plastových pouzdrech. Komfortnější rošty Vám poskytnou i něco navíc. V nejvíce namáhaných oblastech hrudníku a beder si můžete nastavit jejich tuhost podle svých požadavků. Pro větší stabilitu jsou vybrané rošty opatřeny zesíleným středovým popruhem a příčnými výztužemi.

postelový rošt

Vyberte si z naší nabídky

Postelové rošty vyrábíme v České republice a vybrat si můžete z několika kategorií.

Konstrukčně se dělí na rošty pevné, které jsou stabilně uloženy v rámu, polohovací a rošty s výklopem.

Některé rošty poskytují až 18 různých poloh! Když budete mít oteklé nohy, zvýšíte si oblast nohou, nebo si podepřete záda pro příjemné chvilky u knížky či televize. To vše ručně či pomocí motorku s dálkovým ovládáním.

Postele s úložnými prostory vyžadují výklopné postelové rošty. Abyste nemuseli vyvíjet velkou námahu při jejich zvedání, jsou vybaveny plynokapalinovými vzpěrami, které znáte z pátých dveří automobilu.

polohovaci rost

A proč rošty?

Rošty významně ovlivňují ortopedické vlastnosti matrací, protože s jejich použitím se matrace mnohem lépe přizpůsobí tělu. Ovšem platí pravidlo, že rošt musí odpovídat konkrétnímu typu matrace. Ne každý je totiž vhodný pro všechny. Pořídíte-li si pružinovou matraci, není dobré umístit ji na polohovatelný rošt, pokud jste si vybrali pěnovou matraci, byla by škoda nevyužít její pružnost na polohovatelném roštu.

Jedno ale platí pro jakékoliv: postelové rošty umožňují dokonalou prodyšnost, čímž pomáhají bojovat proti vzniku plísní a bakterií. Bylo by naprosto zbytečné, kdybyste si pořídili pěnovou matraci s větrací mřížkou v potahu, odvětrávacími kanálky nebo speciálními prořezy a uložili jste ji na pevnou desku bez možnosti proudění vzduchu.

Na dobře zvolené matraci a odpovídajícím roštu bude Váš spánek zdravý a kvalitní.