Postelový rošt

Při nákupu nové matrace byste měli pamatovat i na její uložení a současně s ní vybrat i postelový rošt. Jen vhodně zvolený podklad pod matraci totiž zajistí její správnou funkčnost.

Nejrozšířenější jsou lamelové rošty

Nejběžnější a mezi zákazníky nejvíce oblíbené jsou postelové rošty vyrobené z pružných dřevěných lamel. Liší se od sebe šířkou, výškou, počtem a uložením – v gumových nebo plastových pouzdrech. Komfortnější rošty Vám poskytnou i něco navíc. V nejvíce namáhaných oblastech hrudníku a beder si můžete nastavit jejich tuhost podle svých požadavků. Pro větší stabilitu jsou vybrané rošty opatřeny zesíleným středovým popruhem a příčnými výztužemi.

Vyberte si z naší nabídky

Nabízíme Vám několik kategorií lamelových roštů – Carbon, Relax, Fénix a Double. Konstrukčně se dělí na rošty pevné, které jsou stabilně uloženy v rámu, a polohovací. Některé rošty poskytují až 18 různých poloh! Když budete mít oteklé nohy, zvýšíte si oblast nohou, nebo si podepřete záda pro příjemné chvilky u knížky či televize. To vše ručně či pomocí motorku s dálkovým ovládáním.

Postele s úložnými prostory vyžadují výklopné postelové rošty. Abyste nemuseli vyvíjet velkou námahu při jejich zvedání, jsou vybaveny plynokapalinovými vzpěrami, které znáte z pátých dveří automobilu.

A proč rošty?

Rošty významně ovlivňují ortopedické vlastnosti matrací, protože s jejich použitím se matrace mnohem lépe přizpůsobí tělu. Ovšem platí pravidlo, že rošt musí odpovídat konkrétnímu typu matrace. Ne každý je totiž vhodný pro všechny. Pořídíte-li si pružinovou matraci, není dobré umístit ji na polohovatelný rošt, pokud jste si vybrali pěnovou matraci, byla by škoda nevyužít její pružnost na polohovatelném roštu.

Jedno ale platí pro jakékoliv: postelové rošty umožňují dokonalou prodyšnost, čímž pomáhají bojovat proti vzniku plísní a bakterií. Bylo by naprosto zbytečné, kdybyste si pořídili pěnovou matraci s větrací mřížkou v potahu, odvětrávacími kanálky nebo speciálními prořezy a uložili jste ji na pevnou desku bez možnosti proudění vzduchu.

Na dobře zvolené matraci a odpovídajícím roštu bude Váš spánek zdravý a kvalitní.