Práce dlouho do noci se manažerům nevyplatí. Chybí jim pak kreativita

Zítra musí být hotový důležitý projekt pro klienta a vy ho doděláváte dlouho do noci. Když se to stane jednou za čas, tak to nevadí, ale pravidelný nedostatek spánku škodí.

Každý člověk má jinou potřebu spánku, ale průměr je 7 - 8 hodin. Někteří lidé tvrdí, že jim stačí jen 4 hodiny, ale to jsou výjimky. Když dlouhodobě spánek podceňujete, zaděláváte si na problémy v práci, protože:

  • jste méně kreativní,
  • hůř se soustředíte,
  • klesá vám výkonnost,
  • jste nepříjemní na kolegy.

Káva jako nejlepší přítel?

Vaši spolupracovníci si už ani nepamatují, kdy vás viděli naposledy bez hrnku kávy v ruce. Přemíra kávy však kvalitnímu spánku neprospívá. Organismus kofein vylučuje 6 hodin, proto není vhodné pít kávu po 15. hodině odpoledne. Pokud bez ní nemůžete být, dejte si ji ráno.

Stejně tak neprospívá alkohol. S večerní skleničkou sice snáz usnete, ale podle vědců bude váš spánek méně kvalitní. Tělo alkohol rozloží za 4 hodiny a právě v tuto chvíli se spáči obvykle vzbudí.

Problémy se spánkem

Manažeři mají často hlavu tak plnou starostí, že ji mají problém večer “vypnout.” Převalují se, a i když se snaží, nedaří se jim usnout.

Pokud vás tyto problémy trápí pravidelně, ještě před ulehnutím si sedněte ke stolu a všechny věci, které se vám honí hlavou, si zapište stručně na papír. Obvykle jsou to úkoly, které chcete zvládnout další den.

Když si je zapíšete do seznamu, mozek na ně už nemusí myslet, protože ví, že jsou bezpečně zaznamenané. Papír si pro jistotu položte na noční stolek, kdyby vás ještě něco napadlo.

Pořiďte si kvalitní matraci


Kvalitu spánku do značné míry ovlivňuje matrace. Pokud ji máte proleželou nebo jinak nevyhovující, nepomůže vám ani když půjdete spát včas. Dopřejte si odpočinek třeba na luxusní ortopedické matraci SPIRIT Superior Visco, kterou jsme vyrobili z kombinace paměťové pěny a latexu.