Praha-Sněžka ... okolo Česka - kinopremiéra

V červnu 2015 uskutečnil sportovec Daniel Polman projekt Praha-Sněžka ...okolo Česka, který jsme se rozhodli podpořit. Nyní jde do kin film, který na projekt nahlíží zblízka a dále podporuje charitativní projekt Domeček plný koleček.

Zopakujme si cíl projektu a jeho výsledek

Daniel Polman, je extrémní sportovec původem z Nové Paky, který se projektem Praha - Sněžka ... okolo Česka rozhodl vlastními silami na kole a pěšky spojit Prahu a Sněžku a mezi tím zároveň stanout na nejvyšších bodech všech čtrnácti českých krajů.

Dan jel sám, bez podpory a vše potřebné si vezl na kole a v batohu. Projekt dokončil za necelých 98 hodin (4 dny a necelé 2 hodiny = průměrná rychlost 15 km/h), a tak si splnil svou tajnou výzvu – zvládnout vše pod 100 hodin. Na své cestě musel překonat celkem 1463 km a 24 300 výškových metrů. Každý den tak nastoupal přes 6000 výškových metrů.

Projekt Daniela Polmana se nám od začátku líbil nejen svou extrémností, ale především spojením s charitativní sbírkou na Domeček plný koleček – projekt víceúčelového bezbariérového centra, který buduje organizace Sportem proti bariérám ve Staré Pace.

Podpora projektu Domeček plný koleček pokračuje

Danův projekt pomohl bezbariérovému centru získat už 40 500 Kč a není to určitě finální částka. O svém výkonu Dan natočil polohraný dokument- částečně z materiálů natočených během extrémní cesty, částečně dotočený s herci ve Staré Pace.

Film se jmenuje "96 hodin brouka" a v jeho kinopremiéře ho mohou fanoušci vidět v pátek a sobotu 5. a 6. února ve 20:00 v novopackém kině.

Před promítáním se s vámi Dan osobně podělí o všechny zážitky z 98 hodinové cesty. Máte se tedy na co těšit.

Pokud to tedy nemáte do Nové Paky daleko a na příští víkend ještě nemáte plány, vyrazte do kina :) Ocení to nejen Dan, ale také tělesně postižení spoluobčané, o které se organizace Sportem proti bariérám stará.