Přikrývky pro alergiky

Mezi nejčastější nemoci dnešní doby patří jednoznačně alergie. ČR není výjimkou, v současné době trpí alergiemi více než 20 % obyvatel, což je za posledních deset dvojnásobný počet!

Alergie na roztoče v bytě

Nejrozšířenější alergeny jsou vedle pylů z rostlin také roztoči bytového prachu, u kterých jsou nebezpečné zejména jejich výkaly. Vyskytují se v běžném domácím prachu. Přenáší se vzduchem obvykle při uléhání do postele, posedávání na pohovce, úklidu nebo vysávání. Po vdechnutí vyvolávají alergickou reakci v podobě zánětu spojivek, vodnaté rýmy, ucpaného nosu, ekzému a v nejhorších případech i astmatu.

Alergici se snaží omezit výskyt roztočů v domácnosti všemožnými způsoby: často větrají, udržují doporučenou vlhkost, používají čističe vzduchu či antibakteriální vysavače s filtrací, odstraňují z ložnic záclony, koberce a jiné textilie, na kterých se udržuje prach atd. Ovšem jedno z nejúčinnějších opatření v boji s roztoči je správná údržba polštáře a přikrývky speciálně určených pro alergiky. A jaké jsou na ně kladeny nároky?

 byt roztoci

Polštáře a přikrývky pro alergiky

Polštáře a přikrývky pro alergiky musí být především pratelné na teplotu minimálně 60 °C. To je totiž teplota, při které dochází k usmrcení roztočů i zničení jejich nebezpečných výkalů. Ideální je praní každý týden. Tato podmínka platí i pro ložní prádlo.

Vnitřní výplň přikrývek určených alergikům by neměla být z organického materiálu jako je ovčí rouno nebo peří. Nejvhodnější je použití dutého vlákna. Set polštáře a přikrývky Tropico Clinic je pro alergiky právě ideální volbou.  Umožňují praní při teplotě až 95 °C. Polštář je naplněn polyesterovými kuličkami a na boční straně osazen zipem pro odebrání/doplnění náplně. Přikrývka je vyplněna 100% polyesterovým dutým silanizovaným rounem.

Díky používání těchto výrobků bude spánek lidí trpících alergiemi příjemnější a komfortnější.

prikryvka pro alergika