Připravte svou ložnici na léto a vyspěte se dorůžova i v největších vedrech

Každý ví, že se nejlépe spí v místnosti, kde je maximálně 20 °C. Už méně lidí ale ví, jak takové teploty v ložnici dosáhnout, když se venku nedá sedět ani ve stínu. Přečtěte si to v našem článku!

Každý už jistě zažil noc, kdy mu bylo horko i pod tou nejlehčí přikrývkou a neustále se budil. Vysoké teploty zkrátka nadělají se spánkem pořádnou paseku.

Dodržujte pravidla spánkové hygieny

V létě byste měli více než kdy jindy dodržovat základní pravidla zdravého spánku. Ulevíte tak svému organismu, který je zmožený teplem.

  • nejezte před spaním nic těžkého,
  • vyhněte se alkoholu,
  • po čtvrté hodině nepijte kávu ani čaj.

Stále také platí, že vám k lepšímu spánku dopomůže fyzická aktivita. V obzvlášť horkých dnech si proto běžte před spaním zaplavat. Osvěžíte se a navíc přirozeně unavíte.

Naopak ledová sprcha těsně před ulehnutím není dobrý nápad - osvěžíte se až moc a nebudete moci usnout.

Odhalte tajemství větrání a zatemňování

Ráno a večer důkladně vyvětrejte, přes den ale mějte okno zavřené a zatáhněte i závěsy či žaluzie. Zamezíte tak proudění teplého vzduchu a ohřívání interiéru sluncem.

Přes noc můžete nechat okna otevřená, nezapomeňte ale na špunty do uší, jinak vás ráno vzbudí hluk. Dalším dobrým pomocníkem je i síť proti hmyzu, díky které vám dovnitř nenalétají komáři a můry.

Věnujte pozornost peřině a matraci

Přes léto používejte lehkou přikrývku nebo spěte jen pod samotným povlečením. To by mělo být prodyšné a tedy z přírodních materiálů jako je bavlna.

Nezapomínejte také na to, že se během letních nocí více potíte. Po probuzení proto z postele sundejte přikrývku a nechte proschnout matraci, aby se v ní netvořilo teplé a vlhké klima, které mají tak rádi roztoči.

Pokud právě zvažujete nákup nové matrace, vybírejte ty z prodyšných materiálů:

Na léto doporučujeme například matraci Alenka 2013, která má potah Silver Line navržený pro potřeby lidí se zvýšenou potivostí.

Vhodná je i matrace Nina 2014, jejíž potah Intimo zaručuje chladivý efekt. Ale nebojte, že byste ji s prvním sněhem museli vyměnit - matrace v zimě naopak hřeje.