Přírodní matrace do našich ložnic

Všichni známe přírodní léčiva, potraviny z biologického zemědělství, oblečení z biobavlny, ale přírodní matrace? Ano, i to je u nás možné! Jedná se o matrace, u kterých bylo na jejich výrobu použito převážně přírodních materiálů. Tím se celosvětově šetří cenné zásoby ropy, jejíž těžba negativně ovlivňuje životní prostředí.

Skočec obecný jako základ

Vše stojí na výtažcích z rostliny známé již ze starého Egypta - Verendy, u nás známé jako Skočce obecného. Roste převážně v teplejších oblastech. Pozřítí této rostliny je samo o sobě jedovaté, ale lisováním jejích semen vzniká ricinový olej, který je po tepelné úpravě naprosto bezpečný. Působí blahodárně při dermatologických potížích, používá se i v kosmetice, potravinářství nebo průmysl. A to je právě naše oblast. Z tohoto oleje se vyrábí základ pro naše přírodní matrace - pěna Natur (někdy též bio pěna).

Má v podstatě stejné vlastnosti jako studená pěna. Jen tím, že byly použity přírodní materiály, se tyto vlastnosti násobí. Jde především o výbornou elasticitu, díky které se snižuje tlaková deformace a zvyšuje odrazová pružnost.

Přírodní matrace Tropico

Společnost Hilding Anders, mezinárodní výrobce matrací, nabízí hned několik druhů matrací z bio pěny. Složení jejich konstrukce má za sebou dlouhý vývoj. Vždy bylo snahou konstruktérů docílit co nejkvalitnější a nejpohodlnější matrace, ale přitom za příznivou cenu dostupnou pro všechny uživatele. V kombinaci s požadavky zákazníků tak vzniklo několik druhů jader s výbornými ortopedickými vlastnostmi. Jednotlivá jádra si představme na konkrétních matracích:

Jádro luxusní matrace Fox bylo vytvořeno z viscoelastické pěny s unikátními vlastnostmi. Upravuje svoji tuhost podle absorbovaného tepla, čímž zaručuje přizpůsobivost matrace při všech polohách těla. Bio pěna byla použita na povrchu s různými profilacemi - Classic masivní rovná a Wellness jemná masážní. Rodinnou matraci Fox je nyní možné koupit za výhodných podmínek 1 + 1 zdarma. Komfort matrace zvyšuje pratelný dvoudílný potah s ojedinělou funkcí odvodu statického náboje z těla, což navozuje a udržuje hluboký spánek. Matraci je možné pořídit ve dvou výškách 14,16,20,24 a unikátních 28 cm.

Dominantní výšku 22 cm poskytuje další přírodní matrace Aroma Visco. Její jádro tvoří vzdušná bio pěna přírodního původu. Pouhým otočením lze zvolit tuhost matrace - měkčí a tužší stranu. Ložné plochy jsou vyrobeny ze sójového oleje, což uvítají především alergici. Minimalizaci vzniku alergických reakcí umocňuje také snímatelný a pratelný potah Soya, který má klimatizační vrstvu z dutého vlákna a přírodních extraktů.