Seznamte se: technologie, aplikace a chytrá zařízení pro lepší spánek

K čemu používáte svůj chytrý telefon? K telefonování? K posílání emailů? Nebo focení? A víte, že vám pomůže i s vaším spánkem?

Přečtěte si, jaké mobilní aplikace se starají o kvalitní spánek, a co dalšího ze světa technologických novinek si můžete pořídit do ložnice.

Stáhněte si váš zdravější spánek do mobilu

Aplikace pro mobilní telefon jsou hravé, zábavné, ale mnohdy i velmi užitečné. Představujeme vám tři z nich, díky kterým budete mít lepší přehled o vašem spánku. Stačí položit telefon na postel a ráno se podívat na přehledný graf spánkové aktivity.

  • Sleep as Android – usínejte a probouzejte se za zvuků přírody
  • Sleep Cycle – na základě analýzy spánkových dat vám aplikace ráno doporučí, co dělat lépe
  • Sleep Better – zjistěte, které faktory ovlivňují kvalitu vašeho spánku

Všechny tři aplikace vás dokážou vzbudit ve chvíli, kdy je váš spánek nejlehčí. Nepřeruší tedy vaše sny, ty totiž probíhají v takzvaném REM spánku. Vstávání vám už nebude vadit tak jako dřív!

Vyzkoušejte chytrý náramek nebo krabičku

Nejste fanoušek mobilních aplikací? Tak vyzkoušejte jiné technologické novinky na trhu!

  • náramek Jawbone – sleduje vaši celodenní aktivitu a doporučuje, co dělat jinak
  • systém FitBit One – monitoruje vaše tělo a poskytuje přehlednou analýzu

Další novinku připravuje společnost Nintendo, podobně jako výše popsané přístroje se pokusí sledovat vaše tělo, aby mu poradilo, jak lépe odpočívat a spát.

Pomocí těchto vychytávek zjistíte například to, jak rychle usínáte nebo kolik hodin trávíte hlubokým spánkem. Jejich funkce je tedy podobná jako u mobilních aplikací, ale navíc po celý den monitorují vaši srdeční aktivitu a možná díky nim včas odhalíte i vážnější nemoc.

Zalíbilo se vám něco? Co nejde stáhnout zdarma, vám třeba donese Ježíšek!