Těhotné, nevzdávejte se komfortního spánku!

Nastávající maminky moc dobře ví, že o pohodlném a vydatném spánku si v pokročilé fázi těhotenství mohou leda tak nechat zdát. K tomu, aby se těhotná žena cítila dobře a dařilo se i nenarozenému dítěti, je ale dostatek spánku potřeba. V těhotenství se tedy dvojnásob vyplatí pořídit pohodlnou matraci.

Spěte na boku a klidně i přes den

Máte v noci pocit, že už nevíte, jak si lehnout? Cítíte se jako neforemný balvan a všechno vás tlačí? Nekonečné hledání pohodlné polohy k druhé fázi těhotenství zkrátka patří. Podle odborníků je pro vás i pro dítě nejvhodnější spánek na boku, ideálně na levé straně. Spánek na zádech totiž může způsobovat nízký tlak a nevolnost.

Pokud se vám nepodaří prospat celou noc, dožeňte to přes den! Při odpoledním zdřímnutí byste ale měla dodržovat určitá pravidla – spěte v posteli, zatáhněte závěsy, vypněte televizi a telefon, před spaním nejezte ani nepijte.

Pořiďte si pohodlnou matraci

Jednou z příčin vašeho nepohodlí ve spánku může být kromě rostoucího miminka i nevhodná matrace.

Na staré proleželé matraci se vám nikdy dobře spát nebude. Poohlédněte se tedy po matraci, která je vyrobena z kvalitních moderních materiálů, a která se dokonale přizpůsobí všem vašim křivkám.

  • Matrace Calipo Maxi například kombinuje několik typů speciálních pěn různých tuhostí.
  • Je oboustranná, můžete si tedy vybrat, zda budete spát na její tvrdší straně s 3D Rainbow technologií, nebo měkčí straně z paměťové pěny. Nebo můžete obě strany střídat dle potřeby.
  • Ložná plocha matrace je navíc rozdělena do sedmi anatomických zón, které zajistí pohodlnou polohu každé části vašeho těla.

Více pohodlí vám zajistí i malé zdravotní polštářky, které si můžete dávat mezi kolena (Podkoleník) nebo pod břicho. Přikrývky pak volte prodyšné a ne příliš těžké a hřejivé.