Tipy, jak využít prostor pod postelí

Máte doma málo skříní, a hromadí se vám v bytě věci? Zkuste využít prostor, který máte pod postelí. Stačí si pod ni pořídit velkou zásuvku, a úložný prostor s kapacitou pořádně velké skříně je na světě! Přečtěte si, co můžete pod postelí skladovat, a jak se k těmto věcem snadno dostat.

Ukliďte sezónní oblečení nebo peřiny do úložných boxů

Některé postele se prodávají s výsuvným úložným prostorem, k jiným ho musíte dokoupit. Pokud nechcete, aby postel s dřevěnou zásuvkou působila robustně, zvolte úložný box, který zastrčíte tak, že nebude vidět!

K dostání jsou plastové, plátěné i dřevěné boxy. Dobře vám poslouží i obyčejné krabice od bot nebo od spotřebičů – ty však nebudou mít vychytávky typu koleček, pevných zámků nebo víka s kloubem.

Pro zachování dobrého odvětrávání matrace ale prostor pod postelí úplně neucpěte – kupte takové boxy, které budou mít nad sebou i kolem sebe dost místa na to, aby mohl vzduch volně cirkulovat.

Co patří pod postel

Do prostoru pod postelí schovejte věci, které nepoužíváte moc často, a jinde vám pouze zabírají místo. Přes léto pod postel ukliďte:

  • zimní bundy, kabáty a teplé svetry
  • kozačky
  • nepoužívané peřiny.

V zimě zase pod postelí můžete mít uklizené:

  • kolečkové brusle
  • letní boty
  • plážová lehátka

… zkrátka to, co pár měsíců nebudete používat, a co jinak zabírá až nepříjemně moc místa užitečnějším věcem.

Pořiďte si výklopné lamelové rošty

Chcete mít k úložnému prostoru pod postelí lepší přístup? Kupte si do postele místo obyčejných roštů výklopné lamelové rošty. Těžké úložné zásuvky nebo boxy pak nebudete muset vysouvat, ale dostanete se k nim pohodlně z vrchu.

  • Lamelový rošt Double Praktik B má takzvané plynokapalinové vzpěry, díky kterým ho velmi snadno zvednete. Vyklápí se z boční strany po celé délce.
  • Polohovatelný rošt Double Praktik Nvýklopnou část pod hlavou a pod nohami. Hodí se tedy pro odpočinek v posteli i pro osoby se zdravotními problémy. Vyberte si z třinácti poloh hlavy a z pěti poloh nohou, které jistí bezpečné kování. Vzpěry vám pak pomohou zvednout část pod nohami tak, abyste se pohodlně dostali k úložnému prostoru.

Výklopné rošty dobře využijete, pokud máte tak malý byt, že prostor pod postelí je vaším největším úložným prostorem. Pak do něj můžete dát téměř všechno, od knih přes ručníky až po fotoalba.