Tipy na trendy dekorace a výzdobu ložnice

Změny v interiéru, který se vám okoukal, často vyžadují nemalé náklady. Naštěstí existuje i jednodušší cesta, jak z nudné ložnice udělat místnost se zcela novou atmosférou. Jak na to? Vyberte vhodné dekorace, které nezruinují váš rozpočet, a přitom udělají hodně parády.

Na atmosféře ložnice záleží především

Při zařizování ložnice se držte myšlenky, která říká, že se má jednat o místnost, ve které se budete cítit klidně, bezpečně a bude se vám v ní dobře relaxovat. Proto se vyhněte přemíře elektroniky (TV na stěně nemá co dělat, počítač patří do pracovny nebo obývacího pokoje). Také není vhodné, aby v ložnici byly cvičební pomůcky nebo třeba kopa nevyžehleného prádla. Ložnice by měla být zařízená střídmě, ale přesto útulně. Inspirujte se našimi nápady na dekorace do ložnice.

dekorace-loznice

Po probuzení do měkoučkého koberečku

Není nic příjemnějšího, než při vstávání spustit nohy do měkkého jemného koberce. Kusové koberečky můžete dát po stranách postele. Nejpříjemnější jsou husté koberce s dlouhým vlasem. Zvolit však můžete i větší čtvercový koberec, na který postavíte postel. Další možností je kulatý koberec, který bude ležet ve středu místnosti.

dekorace-loznice

Zeď trošku jinak

Také stěny ložnice můžete oživit dekoracemi. Oblíbené jsou tapety s decentními motivy. Tapeta by však měla zdobit jen jednu stěnu ložnice. Ideálně tu, která se nachází za čelem postele. Jestliže si na tapetování netroufáte, můžete zvolit samolepící dekorace do ložnice ve formě nálepek, které mohou být i 3D. Parádu udělá i vhodně zvolený obraz, jenž by měl odrážet pozitivní energii a to, co si v životě přejete. Útulně působí i koláž vašich oblíbených fotografií různých formátů.

Romantické a nerušivé osvětlení

Atmosféru v ložnici můžete jednoduše změnit vhodně zvoleným osvětlením. Zapomeňte na bodovky s ostrým světlem. Vsaďte na stojací lampy s textilními stínítky, ale také na stolní lampičky. Nádherně vypadá podsvícení postele třeba LED řetězem. Chybět samozřejmě nesmí skleněné či dřevěné svícny se svíčkami.

dekorace-loznice

Polštářky a přehozy

Zásadní změny v interiéru dosáhnete výměnou povlaků a přehozů. Na atmosféře se rozhodně podepíše povlečení. Mezi poslední trendy paří motivy rostlin, které odpovídají jungle stylu. Zvolit však můžete i konzervativnější jednobarevné povlečení, kterému šmrnc dodají dekorativní polštářky. Jejich povlaky mohou být pestrobarevné nebo laděné tón v tónu. Vsadit můžete i na různé materiálové zpracování. Povlaky polštářků navíc můžete jednoduše měnit třeba podle toho, jak se střídá roční období. Matrace s lůžkovinami by měla být zakrytá přehozem. Přehoz zachytává usazující se prach, a navíc doladí celou atmosféru místnosti.

dekorace-loznice

Květiny, které krásně vypadají a pročišťují vzduch

Květiny se do ložnice příliš nedoporučují, protože v noci spotřebovávají kyslík. Existují však i takové, které dokážou celou noc uvolňovat kyslík a pročišťovat vzduch. Mezi ně patří například aloe vera nebo břečťan. Květiny můžete postavit do květinového stojanu nebo je zavěsit. Elegantně vypadají květiny visící ze stropu.