Vánoce s miminkem: užijte si je naplno a v klidu

První Vánoce s miminkem jsou jedinečné. Abyste si je opravdu užili, dobře se na ně připravte. Máme pro vás několik tipů.

Je tak trochu veřejným tajemstvím, že první Vánoce si užijí spíše rodiče než miminko. Zejména maminky proto chtějí, aby bylo všechno perfektní. V honbě za dokonalostí ale mohou zapomenout na pár důležitých věcí.

Miminko do jednoho roku ještě tolik nevnímá prostředí, daleko více mu záleží na atmosféře. Cítí ze svých rodičů klid, radost nebo naopak stres. Zaměřte se proto na opravdovou podstatu Vánoc a snažte si je užít v klidu a pohodě. Miminku nebude vadit, že jste nestihli vyleštit kachlíky v koupelně.

Méně je více


Zjednodušte vánoční přípravy na minimum a omezte také počet návštěv. Ideálním řešením je pozvat všechny blízké na jedno odpoledne k vám a jinak se věnovat pouze miminku. Nebuďte také zklamaní, pokud miminko celý Štědrý večer prospí. Už jen vědomí, že je s vámi, udělá vaše Vánoce kouzelné.

S dárky to také nepřehánějte. Miminko si je ještě samo nerozbalí a ocení spíše balicí papír. Z velkého množství dárků je navíc zmatené a neví, na co se soustředit víc. Pokud vás babičky a tetičky zavalily hromadami balíčků, raději je miminku dávejte postupně.

Bezpečnost především


K Vánocům sice patří svíčky, ale s příchodem miminka se jim raději vyhněte. Může se totiž stát, že odběhnete za plačícím miminkem, zapomenete na zapálený adventní věnec a místo vánočních příprav pak budete hasit stůl.

Miminku určitě dopřejte radost z šustících papírů a blýskavých ozdob, při hře na něj ale vždy dohlížejte.

Co miminko potěší?


Miminku se určitě budou líbit svítící a blikající dekorace. Kupte třeba vánoční řetěz, který mění barvy a nezapomeňte na prskavky. Jedinečným zážitkem bude také živý kapr ve vaně.

Miminko ale potěší především usměvaví a spokojení rodiče, kteří mu budou věnovat dostatek pozornosti. Abyste si tedy mohli Vánoce náležitě užít, potřebujete se dobře vyspat. Co tedy sobě i děťátku nadělit pod stromeček nové matrace