Vánoční výzdoba ložnice - ANO i NE

O Vánocích zdobíme obvykle obývací pokoj a kuchyni, ve kterých trávíme nejvíce času a kam zveme návštěvy. Propadněte kouzlu Vánoc ještě více a vyzdobte si i ložnici! Nechte se inspirovat našimi tipy a vyzdobte ji vkusně!

V první řadě nikdy nezapomínejte, že ložnice je místem odpočinku a regenerace. Měli byste se v ní cítit nanejvýš komfortně a poskytnout svému unavenému tělu kvalitní spánek. Toho totiž ani sebelepší vánoční výzdobou nedocílíte.

Ujistěte se tedy nejprve, že ve vaší ložnici máte vše potřebné k pohodlnému spánku, od kvalitní matrace, přes pohodlné peřiny, až po příjemné povlečení. Máte to? Výborně! Tak pojďme zdobit. :)

Světýlka

ANO:

Drobná a jednobarevná led světýlka vytvoří ve vaší ložnici útulnou a romantickou atmosféru Vánoc. Ozdobit si můžete například okna nebo čelo postele. Můžete si tak dopřát nejenom zkrášlení interiéru, ale zároveň i udělat své milostné chvilky nevšedními.

NE:

Blikající a barevná světýlka nejsou pro výzdobu ložnice vhodná. Vaše ložnice by měla působit uklidňujícím dojmem. Dejte si tedy pozor, abyste se neocitli v casinu z Las Vegas. Taková blikající pestrobarevnost spánek spíše ruší. Nezapomínejte také, že ať máte světýlka jakákoliv, před spánkem je vyjměte ze zásuvky. Elektronika by všeobecně v ložnici neměla mít své místo.

Povlečení

ANO:

Povlečení v různých barevných variantách s motivy vloček, sobů a hlásajících vánočních nadpisů dodá vaší posteli ten pravý vánoční šmrnc. Při každém ulehnutí si tak připomenete kouzlo a krásu vánočních svátků. Jestliže takové povlečení nemáte, nadělte si ho třeba jako vánoční dárek pod stromeček.

NE:

Nezapomeňte na kvalitu materiálu! I to nejkrásnější vánoční povlečení se vám může rychle zprotivit, jestliže vám bude nepříjemné na dotek. Akorát tím docílíte toho, že se pod peřinu těšit nebudete. A to přeci nechcete! Takové pocity ani k Vánocům a příjemnému spaní nepatří. Vybírejte tedy důkladně!

Květiny

ANO:

Vánoční stromeček patří zpravidla do obýváku. Není ovšem řečeno, že si nemůžete ozdobit také své milované květiny v ložnici. Naopak! Je to skvělá příležitost, jak jim propůjčit nový vzhled a udělat z nich živé vánoční ozdoby. Zdobit můžete květináče třeba jemnými řetězy či zapíchnout do hlíny sněhuláka na špejli. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

NE:

Květina zvaná Vánoční hvězda je typickou a velmi oblíbenou vánoční ozdobou domácností, ale v ložnici by své místo mít rozhodně neměla! Její červená barva totiž působí velmi dráždivě, je jedovatá a je doslova rájem pro bakteriální choroby.