Výhody partnerských matrací

Na takzvané partnerské matrace už jste při výběru nových matrací jistě narazili. Proč se jim tak ale říká? Jak se liší od jiných matrací? Proč byste nad jejich koupí měli uvažovat? Hodí se opravdu jen pro partnery? Čtěte dál, dozvíte se odpovědi na všechny otázky.

Nepleťme si partnerskou matraci s velkou manželskou matrací o rozměru 180x200 cm. Je mezi nimi velký rozdíl.

  • S jednou velkou matrací se v posteli hůře manipuluje, její potah se často nevejde do pračky a jednomu z partnerů přijde neustále moc měkká, druhému moc tvrdá. Na druhou stranu mezi s sebou nemají partneři žádnou mezeru.
  • Partnerské matrace potřebujete do manželské postele dvě. Z každé strany jsou jinak tuhé, což je jejich hlavní specifikum. Rozdělení matrací uprostřed postele nikomu nevadí, protože obě matrace jsou stejně vysoké.

Proč nad koupí partnerské matrace uvažovat?
Jednoduše proto, že muži častěji vyhledávají tvrdší spaní, zatímco ženy rády odpočívají na měkkém. Je to dáno fyziologicky, stavbou těla, hmotností i výškou. Rozdílná tuhost zajistí pohodlné spaní oběma partnerům a předejde zbytečným sporům o to, kdo udělá při výběru větší ústupek.

Hodí se jen do manželské postele?
Určitě ne! Ocení ji například návštěvy, které u vás čas od času přespí a zvolí si, která strana jim lépe vyhovuje, děti, které v mladším věku preferují měkkou matraci a v pozdějším tužší i lidé, kteří trpí na časté výkyvy tělesné hmotnosti nebo zdravotního stavu.

Nevyjdou dvě malé matrace dráž než jedna velká?
Nemusíte se bát, nevyjdou. Všechny partnerské matrace Tropico ve standardních rozměrech na jednolůžko koupíte v AKCI 1+1. Cenově se tak vyrovnají pořízení jedné dvojlůžkové matrace.

Které matrace Tropico jsou partnerské?

V naší nabídce najdete partnerských matrací opravdu hodně, takže si mezi nimi zvládne vybrat opravdu každý. Trochu vám s tím pomůžeme a představíme oblíbené modely. 

  • Super FOX

Zaručeným favoritem je matrace Super FOX, vyráběná v 6 různých výškách, s rovnou nebo masážní profilací, z kombinace paměťové/hybridní pružné a studené pěny. Jakými vlastnostmi vás dostane? Výbornou vzdušností, pevností, pružností a odolností, bránění pocitu přeležení, antialergičností a skvělou termoregulací. 

  • Spirit superior comodore

Matrace spirit superior comodore se vyznačuje  vysokou vzdušností a termoregulační funkcí pružinového jádra AirForce. V jednolůžku má více jak 1500 samočinně reagujících pružinek s ventilačními kanálky. Matrace s celkově vyšší tuhostí, vynikající podporou páteře a zónovou přizpůsobivostí a zvýšenou odrazovou pružností. 

  • Guard medical

Obě strany matrace Guard medical mají profilace ve tvaru kostek, vyvinutou pro zdravotní matraceTužší stranu matrace tvoří studená pěna Flexifoam®. Poddajnější stranu matrace tvoří studená pěna Flexifoam® HR-XF. Střední část jádra je tvořena hybridní pěnou – ta je královnou odolnosti, vzdušnosti, termoregulace, pružnosti a přizpůsobivosti. Zónový tvar spojovací vlnky SpineProtector pomáhá chránit pozici páteře díky efektivní distribuci tlaku s odlišením dle tlakových bodů v zónách. 

  • Kolos bio ecology

Jednotlivé strany matrace Kolos bio ecology mají velký tuhostní rozdíl. Super pružná a tuhá strana a super jemná a kopírující hybridní pěna na měkčí straně (fialová) "Latex-Gel touch" .  Nelepená konstrukce s nelepeným hřebenovým spojem s vnitřními větracími kanálky zajišťuje maximální možnou vzdušnost a omezení potivosti