Vyzrajte na noční pocení

Víte, že každou noc vypotíte v průměru jeden litr vody? Při teplých letních nocích to pak mohou být až tři litry. Ptáte se, kam tato voda všechna zmizí?

Odpověď zní: do vaší matrace. Kvalitní matrace se však dokážou s potem vypořádat, díky jejich prodyšnosti se ho většina odpaří, a vaše lůžko tak zůstane čisté a svěží.

Matraci chraňte potahem

Většina vody z vašeho potu se do matrace vsákne, potah ji však ochrání před dalšími nečistotami, které jsou v potu obsaženy, a které slouží jako potrava pro roztoče. Do matracových potahů se navíc přidávají látky s antiseptickými účinky, které nečistoty přímo ničí.

Moderní matrace se vyrábí z dostatečně vzdušných materiálů (nejprodyšnější jsou pružinové matrace, ale i pěnové nebo latexové). Pro cirkulaci vzduchu je navíc nezbytný laťkový nebo lamelový rošt.

Co dělat, když je vám v noci teplo?

Nedobrovolně probdělou tropickou noc zažil asi každý. V létě mnohdy noční teploty neklesnou pod dvacet stupňů a vyhřáté stěny domů ještě o stupeň nebo dva přidávají.

Seznamte se s našimi tipy, jak se v noci zchladit:

  • před spaním si dejte vlažnou sprchu (ne studenou!)
  • spěte v bavlněném oblečení, které nasaje pot
  • pokud je to možné, nechce přes noc otevřené okno dokořán
  • položte si na noční stolek misku s ledem - v případě nouze v ní namočte kapesník a dejte si ho na čelo, zátylek nebo zápěstí
  • přes den nejezte tučná ani sladká jídla, nepijte alkohol ani příliš kofeinových nápojů

A pokud spíte na staré proležené matraci a na pevném neprodyšném roštu, pořiďte si novou postel s lamelovým roštěm a moderní prodyšnou matrací!