Vyzrajte na noční pocení

Víte, že při teplých letních nocích vypotíte až litr tekutin. Ptáte se, kam tato voda všechna zmizí?

Odpověď zní: do vaší matrace. Kvalitní matrace se však dokážou s potem vypořádat, díky jejich prodyšnosti se ho většina odpaří, a vaše lůžko tak zůstane čisté a svěží.

Matraci chraňte chráničem matrace

Chránič matrace je účinným nástrojem pro ochranu matrace před znečištěním i prodloužení její životnosti. Tento ochranný obal zabraňuje pronikání nečistot do matrace a zajišťuje čisté a hygienické prostředí pro zdravý spánek.

Moderní matrace se vyrábí z dostatečně vzdušných materiálů (nejprodyšnější jsou pružinové matrace, ale i pěnové nebo latexové). Pro cirkulaci vzduchu je navíc nezbytný laťkový nebo lamelový rošt.

potah

Co dělat, když je vám v noci teplo?

Nedobrovolně probdělou tropickou noc zažil asi každý. V létě mnohdy noční teploty neklesnou pod dvacet stupňů a vyhřáté stěny domů ještě o stupeň nebo dva přidávají.

Seznamte se s našimi tipy, jak se v noci zchladit:

  • před spaním si dejte vlažnou sprchu (ne studenou!)
  • spěte v bavlněném oblečení, které nasaje pot
  • pokud je to možné, nechce přes noc otevřené okno dokořán
  • položte si na noční stolek misku s ledem - v případě nouze v ní namočte kapesník a dejte si ho na čelo, zátylek nebo zápěstí
  • přes den nejezte tučná ani sladká jídla, nepijte alkohol ani příliš kofeinových nápojů

A pokud spíte na staré proležené matraci a na pevném neprodyšném roštu, pořiďte si novou postel s lamelovým roštem a moderní prodyšnou matrací!