Zdravotní matrace Tropico

Označení “zdravotní” nebo “antidekubitní” matrace se nemůže používat na lecjaké matrace. Abychom mohli takto označit naše matrace, musí splňovat určitá přísná kritéria a projít registračním procesem pro zařazení do kategorie zdravotní matrace.

Můžete se spolehnout, že naše zdravotní matrace jsou klinicky hodnocené a mají ES Prohlášení o shodě (mohou se tedy pyšnit logem CE). V současné době procházejí registračním procesem pro zařazení do kategorie zdravotní matrace. Po jeho dokončení budou zařazeny do klasifikační třídy I. - zdravotnický prostředek - pasivní antidekubitní matrace.

Pro koho jsou určeny?

Zařazením by se mohlo zdát, že tyto matrace jsou určeny pro nemocnice, ústavy, apod. Ano, jsou určeny především pro zdravotnická zařízení, ale hojné uplatnění najdou i v domácím prostředí. Jednoduše řečeno, jsou určeny pro všechny dlouhodobě ležící pacienty, u kterých hrozí vznik dekubitů (proleženin). Svým navržením, konstrukcí a složením použitých materiálů dokáží zabránit jejich vzniku nebo alespoň ulehčit jejich léčbu.

Jak dochází ke vzniku dekubitů

Dekubitus neboli proleženina nebo také dekubitový vřed je místo na lidském těle, které je dlouhodobě ve styku s nevětraným povrchem. Při delším tlaku vzniklým ležením, kdy nedochází k odlehčení dané oblasti, dochází k buněčnému poškození a následnému zanícení. Rozlišují se 4 stádia postižení svalové tkáně, respektive 5, ale ten poslední označuje již její odumření. Sice jsou více ohroženi pacienti ve vyšším věku, ale dekubity mohou vzniknout i u mladších pacientů. Pokud je to možné, měly by být léčeny přednostně, neboť jejich zanedbání může mít až fatální následky v podobě odumření svalových tkání a zanešení infekce do celého těla.

Zdravotní matrace

Nechceme vás strašit, ale opravdu se vyplatí investovat do antidekubitních matrací. Jsou velmi užitečnou pomůckou v boji proti vzniku proleženin nebo při jejich léčbě. Dokáží rovnoměrně rozkládat tlak v oblastech, které jsou nejvíce zatěžovány, omezují tření a tím i mechanické poškození. Většina z nich je vybavena snímatelným pratelným potahem, který zvyšuje jejich hygieničnost a poskytuje dostatečný komfort. Dlouhodobě ležícím pacientem se nikdo nestává dobrovolně, a proto pokud je to jen trochu v našich silách, je třeba jim tuto pozici usnadnit. Naše zdravotní matrace vám v tom mohou pomoci.