4 nejčastější problémy v ložnici a jejich řešení

Čtete všechny ty články o dokonalém uspořádání ložnice a napadá vás, že je to sice moc hezké, ale u vás doma nemožné, protože se vám tam nevejde ani noční stolek? Věřte, že vyřešit se dá vše.

Dali jsme dohromady 4 nejčastější architektonické a designové problémy českých ložnic a přidali k nim osvědčená řešení. Čtěte a inspirujte se - léto je ideální doba pro interiérové úpravy.

Problém č. 1: V ložnici je málo světla

Důvodem může být malé okno, nevhodná orientace nebo třeba stromy vedle domu. Není to ale důležité. Důležité je, že pro kvalitní spánek je zásadní ticho a tma. V ložnici byste stejně neměli dělat nic jiného než spát, proto se malým oknem netrapte.

Místo rolet nebo žaluzií ale zvolte lehčí závěsy ze světlé látky, které dovnitř vpustí alespoň část ranního světla. Pořiďte si také kvalitní lampičky a další světla.

Problém č. 2: Není místo na noční stolek

Noční stolek je prostor pro položení rozečtené knihy, budíku a sklenky s vodou. Pokud ho nemáte, hrozí, že na vše výše uvedené rozespalí šlápnete. O úklidu ani nemluvíme. Jenže co když se vám noční stolek vedle postele prostě nevejde?

Rozhodně nedoporučujeme polici nad postelí. Budete mít pocit, že na vás každou chvíli spadne a pořádně si neodpočinete. Mnohem lepší je odsunutí čela postele od zdi a instalace alespoň 10 cm široké poličky mezi čelo a zeď. Polička tak nebude nad hlavou, ale za ní.

Problém č. 3: Kolem postele je málo místa

Jedná se o podobný problém jako s místem na noční stolek. V tomto případě pomůže buď přestavění ložnice nebo pořízení nové postele. Kupte si menší s úložným prostorem a spojte nákup s generálním úklidem.

Vyházejte nepotřebné věci a možná zjistíte, že se vám náhradní peřiny a povlečení vejdou do postele a vy můžete z ložnice vyhodit starou komodu. Hned tak získáte místo navíc.

Problém č. 4: Mám v ložnici nepořádek

Na tento problém většinou pomáhá vysavač a hadr. Ale žerty stranou. Pokud máte v ložnici nepořádek, je to většinou příznakem toho, že v ní máte příliš mnoho věcí. Plyšové hračky, dekorační předměty a další věci většinou jen chytají prach, proto je někam uložte nebo ještě lépe vyhoďte.

Zbavíte se tak prachu, roztočů i zdroje svého podráždění při vstupu do místa odpočinku. V ložnici platí, že méně je více. Mějte v ní proto minimum věcí a raději investujte do kvalitního vybavení, jako je postel, matrace, polštáře a peřiny.