Bolavá záda? Zkuste jinou matraci!

Masér, fyzioterapeut nebo rovnou rehabilitace? Přemýšlíte, jak vyřešit vaše bolesti zad? Mnohdy postačí nová matrace. Přečtěte si, která je vhodná právě pro váš typ bolestí.

Když vás bolí: KRČNÍ PÁTEŘ

Špatné držení těla, kancelářská práce u počítače nebo ustavičné koukání do mobilu. Bolesti krční páteře můžou být způsobené řadou věcí, třeba i její chabou podporou v noci. Velká část matrací totiž váhu vaše těla rozloží nevhodně a směřují ji do jediného bodu někde uprostřed. Hledejte proto matraci, která kromě zadku podepře pořádně i krk a ramena. Nejrychlejší úlevy dosáhnete s anatomickým polštářem poskytujícím krční páteři vhodnou oporu. 

Když vás bolí: HRUDNÍ PÁTEŘ

U bolestí hrudní páteře víc než jiných platí, že není radno je podceňovat. Jestliže vás trápí dlouho, vyhledejte fyzioterapeuta nebo lékaře a nechte si poradit. Možná budou nutné rehabilitace nebo změny životního stylu. S návštěvou odborníka neotálejte především v případě, že jsou vaše bolesti spojené i se zhoršenou kvalitou dýchání. Vyzkoušejte tvrdší matraci, do které se příliš nezabořují ramena. To by totiž mohlo vaše problémy ještě zhoršit.

OlxheX9G

Když vás bolí: BEDRA, KŘÍŽ

Víte, jaká je nejčastější spánková poloha? No přece ta na boku! Během noci ji alespoň na chvíli vyzkouší většina z nás. Spíte na boku pravidelně? Tvrdá matrace není nic pro vás! Tu přenechte spáčům, kteří tráví noc na břiše. Pokud spáváte na boku, zvolte raději střední tuhost. Od bolesti beder vám uleví matrace ze studené pěny. Přizpůsobí se tlaku těla, místo aby tlačily proti němu. Vaši páteř ale zároveň udrží v rovné poloze. 

 

A pokud vás bolí záda v těhotenství, podívejte se na naše tipy pro nastávající maminky.