Daniel Polman - první Čech na startu 7400 km dlouhého závodu napříč Evropou

Jsme hrdí podporovatelé borce z našeho regionu Dana Polmana. O víkendu 20-22. května 2022 Dan vyhrál závod 400 Ultra, který spojuje značnou dávku kilometrů s pořádným převýšením, a to vše na jeden zátah a bez spánku. Dane, gratulujeme!

Daniel Polman je český novinář, spisovatel, cyklista a extrémní sportovec z Nové Paky. Po úspěších na nejtěžších ultramaratonech v Evropě a 5 000 km dlouhém Race Across America“ v minulých letech se před Danem Polmanem otevřela možnost napsat zcela novou kapitolu v historii českého vytrvalostního sportu. Byl jako první Čech nominován mezi patnáct ultracyklistů, kteří se měli postavit na start nejdelšího cyklistického etapového závodu na světě Red Bull Trans-Siberian Extreme (9100 km z Moskvy do Vladivostoku). Nicméně závod byl dvakrát zrušen kvůli koronavirové pandemii a potřetí z důvodu ruské invaze na Ukrajinu.

Dan Polman se ale nevzdává a v letošním roce se jako první Čech zúčastní závodu NorthCape –Tarifa Bike Race, který vede na území Evropy,a dokonce protíná i Českou republiku! V pondělí 20. června 2022 se Dan Polman vydá na 7400 km dlouhou trasunejsevernější oblasti starého kontinentu Nordkapp do nejjižnějšího bodu–přístavu Tarifa na Gibraltaru. Na rozdíl od plánovaného etapáku se zabezpečením a noclehy v hotelích je nová výzva závodem bez zabezpečení, a tak si Dan vše potřebné poveze na kole a obstará sám během závodu.

Tip: I vy můžete začít jezdit na pořádných cyklo trailech v Česku a Slovensku.