Jak vás může klimatizace připravit o klidné spaní?

Za příjemný chládek v místnosti jsme během letních tropů neskonale vděční. Klimatizace je v létě skvělým služebníkem, ale pouze do chvíle než nás kvůli ní skolí zákeřná nemoc! Co je jejich příčinou a jaká je nejlepší prevence? Poradíme vám!

Jak nás ohrožuje klimatizace?

Pobyt v klimatizované místnosti nebo cestování dopravním prostředku s klimatizací je během tropických veder velmi příjemné. Nastavení klimatizace ovšem ovlivňuje i náš zdravotní stav! Příliš velký teplotní rozdíl mezi interiérem a venkovním prostředím je pro organismus značně vysilující a ne vždy teplotní šok ustojí ve zdraví. Optimální rozdíl mezi teplotou venku a uvnitř je 5°C.

V létě si k většímu pohodlí můžete pomoci i dalšími na pohled maličkostmi. . Noste na sobě oblečení z přírodních prodyšných materiálů, chraňte se pokrývkou hlavy, dodržujte pitný režim a přizpůsobte jídelníček. Těžká a tučná jídla vyměňte za potraviny, které vás posilní a dodají pořádnou dávku vitaminů.

Nejčastější trable

  • Nachlazení

Nepříjemné škrábání v krku, chraptění, rýma. Všechny tyto nepříjemnosti vás mohou zasáhnou vlivem klimatizace. Příčinou je suchý vzduch a jeho velmi nízká teplota. Dochází k ochromení dýchacích cest a k nahromadění hlenu v hrtanu. V akutních případech může dojít až k dočasné ztrátě hlasivek.

Z prochladnutí nemůžete vinit pouze špatně nastavenou klimatizaci. V létě sehrávají svou roli i ledové tříště, zmrzliny nebo mokré plavky. To vše je obrovskou zátěží pro vaši imunitu! Náhlý teplotní rozdíl může být i příčinou nespavosti!

  • Angína

Nechvalně proslulé bílé mandle a zarudlé hrdlo vás naprosto bezpečně utvrdí ve stanovené diagnóze. S angínou se organismus vypořádává mnohem hůř než s obvyklým prochladnutím. S antibiotiky neriskujte a statečně se ukrývejte před přímým sluníčkem. V opačném případě byste ještě víc oslabovali organismus, nemoc by se mohla prohloubit a léčba významně prodloužit.

  • Klouby

Nenechávejte klimatizaci foukat přímo na sebe! Nečekané a nepříjemné bolesti lokte, ramene či kolena mohou být opět důsledkem špatně nastavené a nasměrované klimatizace. Prochladlé klouby promazávejte hřejivými mastmi, které vám uleví od bolesti.