Na velikosti záleží aneb jaký rozměr zvolit u nové matrace?

Spánek je ve své podstatě tou nejdůležitější součástí dne. Během noci prochází naše tělo regenerací, vstřebává nově nabyté znalosti a dovednosti a v neposlední řadě také získává novou energii.

Dostatek prostoru je základem kvalitního odpočinku

Při výběru nové matrace dbejte na její dostatečné rozměry. Jaké rozměry to jsou? Délka matrace by měla být alespoň o 20 centimetrů větší, než je vaše výška. Doporučená šířka matrace činí 90 centimetrů, u partnerských matrací by měla tato hodnota činit alespoň 160 centimetrů. Optimální výška matrace se pohybuje v rozmezí 18 – 20 centimetrů. Nutno podotknout, že v dnešní době je možno zvolit takovou matraci, která bude svou tvrdostí vyhovovat oběma partnerům. V případě, že jste vyššího vzrůstu, nezoufejte! Jak postele, tak matrace je možno vyrábět na míru a přesně dle vašich specifických požadavků.

Uvolněte se prosím…

V případě, že nakupujete matraci v obchodě s nábytkem nebo specializované prodejně, nebojte se podrobit vybraného favorita „zátěžovému testu“. Bez ostychu si matraci vyzkoušejte na vlastní... záda. Zjistíte, zda je pro vás pohodlná, není příliš měkká nebo naopak tvrdá, jestli vám vyhovuje její pružnost i případné další aspekty. Na matraci byste se měli cítit dobře a uvolněně. Pokud tomu tak není, poohlédněte se po jiném výrobku. Nabídka matrací je na českém trhu poměrně obsáhlá, a proto záleží pouze na vás a vašich požadavcích.

Prohlédněte si, které matrace Tropico jsou nejprodávanější a inspirujte se! Vybírat můžete matrace z různých materiálů, a nezapomeňte na odpovídající rošt!

Pár našich tipů před nákupem nové matrace: