Matrace do 5 000 Kč

Výběr kvalitní matrace, která nám zajistí pohodlný a zdravý spánek, není vůbec jednoduchý. Často jsou kvalitní matrace spojovány s vysokými cenami, což však nemusí být vždy pravda. V tomto článku se zaměříme na matrace do 5000 Kč, které mohou být nejen cenově dostupné, ale i kvalitní.

Pro spaní jen občas

Začněme od začátku. Když pomineme matraci Vojta, která je určena do dětské postýlky, nejlevnější matrací z řady Tropico je matrace Atlas Flexi. Díky své ceně je oblíbená především u majitelů rekreačních staveb - chatařů a chalupářů. Její jádro je vyrobeno z odolné pěny Flexifoam RekoGreen a svou nosností do 135 kg je určena pro širokou skupinu nenáročných zákazníků. Nabízí rovnou stranu (bez profilace), která vyhoví tradičně založeným spáčům. Druhá strana má masážní profilaci a je pevnější. Výhodou je antialergický potah Medi & Dry, který je možné prát v automatické pračce na 60°C a pro pohodlnou manipulaci lze rozdělit na dvě části.

16412-atlas_flexi_web-1

Když jste na to dva

Mezi prodejní evergreeny patří matrace Heureka Plus Flexi. Jedná se o partnerskou matraci vyrobenou kombinací pěn Flexifoam® a tím pádem nabízí dvě různě tuhé ložné plochy. Bonusem je masážní profilace tvrdší strany, která příjemně prokrvuje pokožku spícího člověka. Oblíbenost a praktičnost této matrace zvyšuje snímatelný a pratelný potah Cashmere. Novinkou je varianta s ložnou plochou z paměťové pěny Heureka Plus Visco. Matrace si zachovává svoji přirozenou tuhost a díky tomu, že jsou paměťové vrstvy
skryty pod tenkými vrstvami pružných vzdušných pěn, nedochází k nepřiměřenému proboření těla do matrace, ani přehřívání. 

16978-heureka_modra_re_pena

Levná matrace s paměťovou pěnou

Pokud hledáte ještě levnější matraci s paměťovou pěnou, pak je tu matrace Atlas Visco napomáhá k relaxaci a celkovému uvolnění svalstva díky použité paměťové pěně. Atlas Visco je celkově tužší matrace, která má jednu stranu vyrobenou z celoplošné paměťové pěny a druhou z pružné pěny Flexifoam. Součástí matrace je pratelný dvojdílný potah s extrakty aloe vera. Výška matrace je 18 cm. 

16415-atlas_visco_web

Novinka -  sendvičová matrace z pružných pěn

Atlas ASTANA 3D Flex je tuhá sendvičová matrace z pružných pěn Flexifoam s 3D Rainbow technologií, zvýšenou výškou na 22 cm, zvýšenou tuhostí a nosností 140 kg. Ideální pro široké spektrum uživatelů. Antibakteriální pratelný BAMBOO potah.

 6734-astanavyrezweb

Vybraných 5 modelů matrací nabízí vynikající poměr ceny a kvality, který zajistí pohodlný spánek. Tyto matrace jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální podporu těla a redukovaly tlak na klíčových oblastech. Díky použití kvalitních materiálů jsou odolné a s jejich pomocí se budete ráno probouzet svěží a odpočatí, aniž byste museli investovat příliš mnoho peněz.