O Velikonocích si vyzdobte i ložnici!

Beránka nebo čokoládového zajíčka mějte tradičně připraveného v kuchyni, do ložnice vskutku nepatří. Přesto existuje hned několik doplňků, které dodají ložnici ten správný velikonoční šmrnc a jako zázrakem pozvednou vaši náladu. Které to jsou?

Květiny

K Velikonocům neodmyslitelně patří jaro. Matička příroda se pomalu probouzí a vše živé okolo nás začíná krásně rozkvétat a zbarvovat se. Přivítejte první jarní dny i u sebe v ložnici!

K navození jarní atmosféry nesmí chybět barevné a veselé pokojové rostliny. Zapomeňte na variantu umělých květin. Nevoní a s jarní náladou nemají nic společného, naopak působí většinou omšele a smutně.

Obáváte se, že pod vašim dohledem nepřežije ani kaktus? Pořiďte si například jeden druh rostliny a zapamatujte si, jakou údržbu potřebuje. Určitě péči o jeden druh zvládnete. :-)

 tulipany v loznici

Náš tip:

Kytičkám budou o svátcích slušet jednoduché velikonoční postavičky v podobě dřevěných zápichů do květináčů.

výzdoba květináče

Záclony a závěsy

Bílé záclony s motivem drobných kvítků nebo velikonočních symbolů jsou v ložnici velmi slušivým doplňkem. Místnost se lusknutím prstu zvelebí a navíc bude působit čistým dojmem.

Stejně okázalé jsou jednolité barevné závěsy nebo závěsy s jemným vzorem, například s tenkými proužky.
Jste s dosavadní záclonou či závěsem spokojeni? V tom případě nezbývá nic jiného, něž je v rámci jarního úklidu vyprat a nechat v okně znovu zazářit.

Povlečení

Postel je obvykle první místo, kde při příchodu do ložnice spočine náš zrak. Povlečení proto hraje zásadní roli a ovlivní celkový dojem nejen postele, ale také celé ložnice.

Nehýříte nadšením pro velikonoční motivy a přijde vám zbytečné utrácet za povlečení, které se bude vyjímat pouze jednou za rok? V takovém případě vybírejte motivy, které můžete použít kdykoliv jindy během roku. Oslovit vás může například motiv rozkvétající louky.

jarni povleceni

Velikonoční věnec

I k Velikonocím patří věnce. Můžete si ho jednoduše pořídit, ale pokud jste zruční, neváhejte se do výroby pustit sami.

Bude vám stačit pár proutků jarních kočiček. 

velikonoční věnec 

Nezapomeňte ani na jarní úklid celé ložnice. Vyperte potah matrace, matraci pořádně vysajte a z postelového roštu setřete prach.

Pokud je vaše matrace starší více jak 8 let je na čase ji vyměnit.  Vyhnete se tak bolesti zad a dalším možným problémům.