Potah na matraci

Ortopedické vlastnosti, anatomické zóny, materiál, provedení, rozměr, tuhost… Tohle všechno řeší lidé při nákupu nové matrace. Důležitou roli však u matrace hraje i její potah.

Zajímejte se při výběru matrace o její potah

A je to tak správně, vždyť především na těchto atributech závisí kvalita spánku a odpočinku. Při výběru nové matrace je tedy dobré dbát také na materiál, ze kterého je potah na matraci vyroben

Potah Thermo (60°C)

Potah s výbornými termoregulačními vlastnostmi a přírodními vlákny TENCEL™ Lyocell (32 %). Potah obsahuje 3D paropropustnou mřížku, která udržuje stabilní teplotu lůžka. Oceníte ji pokud trpíte nočním pocením a během letních horkých nocí. Potah je příjemný na dotek, velmi odolný a prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken. Tento potah najdete na matraci Swisslab Active, Kolos Bio Ecology, Šárka Tropico.

potah

Potah Medicott Silverguard (95°C)

Antibakteriální potah s bavlnou (35 %) s účinnou složkou Medicott, která zabraňuje vzniku plísní a přežití prachových roztočů, a antibakteriální složkou SilverGuard®, která využívá stříbro pro trvalou svěžest a hygienu během spánku. Eliminuje bakterie způsobující zápach. Při pravidelné údržbě je zaručen dlouhodobý účinek. Tento potah najdete na matraci Swisslab Natur.

Potah Wellness (60°C)

Designově propracovaný potah s funkcí odvodu statického náboje pro hluboký spánek. Je velmi příjemný a díky originálnímu prošití dobře drží tvar. Tento potah najdete na matraci Super Fox, Arabela, Arabela Hard.

Potah Aegis (60°C)

Speciální odvětrávací systém potahu skvěle spolupracuje s jádrem matrace. Zajišťuje spánek bez přehřívání a pocení či přílišného ochlazování. Pomáhá udržet lůžko suché a hygienicky čisté. Navíc, s funkcí odvodu statického náboje z těla. Prošitý klimatizační vrstvou dutého vlákna. Snímatelný, dělitelný a pratelný (60 °C). Vysoký 49% podíl přírodních vláken Tencel® / viskóza s povrchovou úpravou Aegis™ (antibakteriální a protiroztočové vlastnosti, zamezuje tvorbě živného prostředí pro roztoče a je prevencí vzniku plísní ani ti, kteří se více potí, nemusí mít strach). Předurčuje matraci jako nejlepší volbu pro alergiky a astmatiky. Prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken. Tento potah najdete na matraci Super Fox Blue, Alpine Blue Air, Forest Air Aegis, Klára Tropico, Dáša Tropico, matrace do dětské postýlky Dana.

potah

Potah Tencel (60°C)

Odolný sněhově bílý potah s přírodními vlákny Tencel®/viskóza (30 %), prošitý extra silnou klimatizační vrstvou dutých vláken. Skvěle odvádí pot a snadno se zbavuje vlhkosti. Vhodná volba pro alergiky a astmatiky. Tento potah najdete na matraci Super Fox Cloud, Amundsen, Austin Air Latex, Austin Air Visco, Austin Air Geltouch.

Potah Vlnka (60 °C)

Odolný a pružný. Skvěle odvádí pot a snadno se zbavuje vlhkosti díky přírodním vláknům viskózy (25 %). Je vybaven oboustranně klimatizačními vrstvami dutých vláken pro správné klima na lůžku a omezení potivosti.Tento potah najdete na matraci Stream Kokos, Stream

Potah Bamboo (60 °C)

S povrchovou úpravou s hygroskopickými a antibakteriálními účinky. Pomáhá zabraňovat vzniku plísní. Velice vhodný pro osoby s vyšší potivostí a pro alergiky. Tento potah najdete na matraci Kontakt Bambus

Potah Kašmír Plus (60 °C)

Hedvábně jemný potah Kašmír Plus s vysokým podílem přírodních vláken. Díky vysokému podílu viskózy a kašmírovému vláknu nabízí vynikající termoregulační schopnosti pro komfortní spánek a omezení pocení. Velice odolná, pevná a příjemně měkká látka s klimatizačním prošíváním navíc omezuje nabíjení statickou elektřinou pro klidný spánek. Složení: 51% Polyester, 48% Viskóza, 1% Kašmír. Tento potah najdete na matraci Kolos, Romantika Kašmír, Heureka Plus.

potah

Potah Silver Line (60 °C)

Pratelný na 60 °C, dvojdílný, prošitý klimatizační vrstvou dutého vlákna: vzdušnost, hygiena, termoregulace. Tento potah najdete na matraci Triker, Enigma

Potah Relaxtic (60 °C)

Komfort & ventilace. Hygiena & praní na 60°C. Dvojdílná konstrukce pro snadnou manipulaci, klimatizační vrstvy pro odvod potu. Tento potah najdete na matraci Formula

Potah Mikrofáze (95 °C)

Příjemný potah podšitý klimatizačními vrstvami dutých vláken,. Pratelný na vyvářku pro maximální čistotu a hygienu lůžka. Tento potah najdete na matraci Maxi Kings, Petra Tropico, Maxi, matrace do dětské postýlky Vojta a do cestovní postýlky Vojta Travel.