Potah na matraci

Ortopedické vlastnosti, anatomické zóny, materiál, provedení, rozměr, tuhost… Tohle všechno řeší lidé při nákupu nové matrace.

A je to tak správně, vždyť především na těchto atributech závisí kvalita spánku a odpočinku. Životnost matrace prodlouží správná ochrana matrace - potah matrace nebo speciální podložka (chránič). Při výběru nové matrace je tedy dobré dbát také na materiál, ze kterého je potah na matraci vyroben.

Léčivé účinky, design i desinfekce

Potah na matraci může mít různé vlastnosti - hmatatelné (hebkost, drsnost, jemnost, atd.) i nehmatatelné, ale přesto velmi důležité (rušení statické energie, antialergické účinky, uvolňování přírodních extraktů apod.). Matrace Tropico nabízí několik variant potahů na matrace.

Milovníci přírody mohou vybírat z těchto potahových látek: „Aloe Vera“ obsahuje výtažky z léčivé rostliny, které postupně uvolňuje. Díky tomu je vhodná pro lidi trpící alergiemi. „Jojoba“ má příznivý vliv na pokožku lidského těla. Na dotek je velmi hebká, až sametová. A poslední z řady přírodních potahů na matrace je „Soya“ s výtažky ze sóje, která má všeobecně blahodárné účinky.

Potahová látka „Air Master“ (Vzdušný mistr) je pojmenována podle své charakteristické vlastnosti - velké prodyšnosti. Negativní účinky statické elektřiny pomáhá eliminovat potah „Wellness“ se zajímavým designovým vzhledem. Zcela ojedinělým potahem na matrace je luxusní látka „Microcare“, a to díky své samočisticí funkci. Acetátová vlákna, která obsahuje, uvolňují při kontaktu s vlhkostí kyslík. Ten působí jako přirozená desinfekce.

Neopomenutelná praktičnost

Matrace je standardně nabízena s určitým potahem, avšak zákazník dostává při nákupu obvykle možnost zvolit si jiný. Potahy na matrace Tropico jsou složeny ze dvou samostatných dílů, což usnadňuje praní v domácích pračkách. Jednotlivé díly se dají prát samostatně, a to až do 60°C. Nejenže dokážou potahy na matraci přivodit příjemný pocit, ale také několikanásobně prodlouží její životnost.

Přečtěte si také: