Potah na matraci

Ortopedické vlastnosti, anatomické zóny, materiál, provedení, rozměr, tuhost… Tohle všechno řeší lidé při nákupu nové matrace. Důležitou roli však u matrace hraje i její potah.

Zajímejte se při výběru matrace o její potah

A je to tak správně, vždyť především na těchto atributech závisí kvalita spánku a odpočinku. Při výběru nové matrace je tedy dobré dbát také na materiál, ze kterého je potah na matraci vyroben

Potah Thermo (60°C)

Potah s výbornými termoregulačními vlastnostmi a přírodními vlákny TENCEL™ Lyocell (32 %). Potah obsahuje 3D paropropustnou mřížku, která udržuje stabilní teplotu lůžka. Oceníte ji pokud trpíte nočním pocením a během letních horkých nocí. Potah je příjemný na dotek, velmi odolný a prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken. Tento potah najdete na matraci Swisslab Active, Kolos Bio Ecology, Šárka Tropico.

potah

Potah Medicott Silverguard (95°C)

Antibakteriální potah s bavlnou (35 %) s účinnou složkou Medicott, která zabraňuje vzniku plísní a přežití prachových roztočů, a antibakteriální složkou SilverGuard®, která využívá stříbro pro trvalou svěžest a hygienu během spánku. Eliminuje bakterie způsobující zápach. Při pravidelné údržbě je zaručen dlouhodobý účinek. Tento potah najdete na matraci Swisslab Natur.

Potah Wellness (60°C)

Designově propracovaný potah s funkcí odvodu statického náboje pro hluboký spánek. Je velmi příjemný a díky originálnímu prošití dobře drží tvar. Tento potah najdete na matraci Super Fox, Arabela, Arabela Hard.

Potah Aegis (60°C)

Speciální odvětrávací systém potahu skvěle spolupracuje s jádrem matrace. Zajišťuje spánek bez přehřívání a pocení či přílišného ochlazování. Pomáhá udržet lůžko suché a hygienicky čisté. Navíc, s funkcí odvodu statického náboje z těla. Prošitý klimatizační vrstvou dutého vlákna. Snímatelný, dělitelný a pratelný (60 °C). Vysoký 49% podíl přírodních vláken Tencel® / viskóza s povrchovou úpravou Aegis™ (antibakteriální a protiroztočové vlastnosti, zamezuje tvorbě živného prostředí pro roztoče a je prevencí vzniku plísní ani ti, kteří se více potí, nemusí mít strach). Předurčuje matraci jako nejlepší volbu pro alergiky a astmatiky. Prošívaný klimatizačními vrstvami dutých vláken. Tento potah najdete na matraci Super Fox Blue, Alpine Blue Air, Klára Tropico, Dáša Tropico, matrace do dětské postýlky Dana.

potah

Potah Tencel (60°C)

Odolný sněhově bílý potah s přírodními vlákny Tencel®/viskóza (30 %), prošitý extra silnou klimatizační vrstvou dutých vláken. Skvěle odvádí pot a snadno se zbavuje vlhkosti. Vhodná volba pro alergiky a astmatiky. Tento potah najdete na matraci Super Fox Cloud, Amundsen, Austin Air Latex, Austin Air Visco, Austin Air Geltouch.

 

Potah Bamboo (60 °C)

S povrchovou úpravou s hygroskopickými a antibakteriálními účinky. Pomáhá zabraňovat vzniku plísní. Velice vhodný pro osoby s vyšší potivostí a pro alergiky. Tento potah najdete na matraci Kontakt Bambus

Potah Kašmír Plus (60 °C)

Hedvábně jemný potah Kašmír Plus s vysokým podílem přírodních vláken. Díky vysokému podílu viskózy a kašmírovému vláknu nabízí vynikající termoregulační schopnosti pro komfortní spánek a omezení pocení. Velice odolná, pevná a příjemně měkká látka s klimatizačním prošíváním navíc omezuje nabíjení statickou elektřinou pro klidný spánek. Složení: 51% Polyester, 48% Viskóza, 1% Kašmír. Tento potah najdete na matraci Kolos, Romantika Kašmír, Heureka Plus.

potah

Potah Silver Line (60 °C)

Pratelný na 60 °C, dvojdílný, prošitý klimatizační vrstvou dutého vlákna: vzdušnost, hygiena, termoregulace. Tento potah najdete na matraci Enigma

 

Potah Mikrofáze (95 °C)

Příjemný potah podšitý klimatizačními vrstvami dutých vláken,. Pratelný na vyvářku pro maximální čistotu a hygienu lůžka. Tento potah najdete na matraci Petra Tropico, Maxi, matrace do dětské postýlky Vojta a do cestovní postýlky Vojta Travel.