Potýkáte se s překážkami v posteli? Zbavte se jich!

Někteří lidé trpí přerušovaným spánkem nebo trvá nekonečně dlouho, než se jim podaří zahmouřit oko. Nedostatek spánku jdoucí ruku v ruce s nekvalitním spánkem můžou mít velmi negativní dopad na jejich zdraví i na partnerský život. O které překážky jde a jak je odstranit? Čtěte více!

Vrzající postel

V hlasité a kvílející posteli si pořádně rozmyslíte, jak často se před usínáním přetočíte z jedné strany na druhou. Rozhrkaná postel se stane vašim každonočním nepřítelem. Máte-li lehčí spaní, o "zábavu" máte vystaráno. Máte-li s partnerem milostné choutky, o "zábavu" mají vystaráno sousedi. :-)

Řešení:

Naplánujte si ve volné chvíli opravu postele. Mějte na paměti, že musíte zamezit doteku dřeva na dřevo, které způsobuje ono vrzání. Rozšroubujte postel a mezi každý spoj vlepte pěnovou pásku nebo vyzkoušejte starý dobrý trik a namažte spoje tukem.

Domníváte se, že je postel spíše již na odpis? Pak začněte přemýšlet o investici do nového lůžka. S výběrem postele příliš nespěchejte, v klidu si načtěte informace a rozhodněte se, jaký typ postele zvolíte.

Doporučujeme velmi oblíbené kontinentální postele, které vás ohromí nejen kvalitou, ale také výškou lůžka. Nestandardní výška postele usnadňuje vstávání z postele. Nedáte na ní dopustit například v těhotenství či při pohybové indispozici.

Nekvalitní lůžkoviny

Mohutná a těžká duchna, pod kterou se stěží nadechnete a propotíte pyžamo, nebude asi nejšťastnějším řešením především v letních měsících. Stejně tak ani tenká peřinka zřejmě nikoho nezahřeje v zimě.

Řešení:

Skvělým řešením může být celoroční set peřiny a polštáře, který se přizpůsobí požadované teplotě. Například variantu setu s aloe vera ocení především astmatici či alergici.

Lidský faktor

Sdílíte postel s partnerem? Pak se můžete potýkat s velmi častými a známými problémy jako je chrápání, hlasitém oddychování, funění nebo skřípání zuby. Někteří dokáží obohatit noc i akrobatickými prvky jako kopání, máchání rukama či rozvalování.

Řešení:

Dávejte si pozor na unáhlená rozhodnutí. Oddělené spaní zařaďte na seznam až jako poslední řešení. Hlasitých projevů partnera se pokuste zbavit pomocí špuntů do uší. Jestliže síla chrápání nad špunty vítězí, pak partnera raději než mlaskáním přetočte na bok. Nezabírá ani jedna možnost? Zkonzultujte problém s odborníkem a postupujte podle jeho doporučení.