Poznejte sílu lucidního snění – 1. díl

Zajímáte se o lucidní snění? Nebo jste o něm naopak ještě nikdy neslyšeli? Dnes si vysvětlíme, co přesně vědomé snění znamená, obnáší a jaké možnosti nám nabízí. V příštím článku poradíme, jak si lucidní snění podmanit a ovládnout. Máte se na co těšit. Nyní čtěte a začněte vědomě snít.

Co je lucidní snění?

Lucidita je stav, kdy doslova procitnete ve snu. Můžete svůj sen vědomě prožívat a sami určovat, jak se bude jeho průběh vyvíjet. Stanete se pánem svého snění!

Lucidní snění znají blíže především děti. Jsou více otevřené možnostem, mají lepší představivost a nejsou ještě tolik svázané všední realitou. Některé děti využívají svou luciditu k probuzení, jiné proměňují noční můry v příjemné sny.

Existují mezi námi výjimky, které lucidní snění zažívají téměř každou noc. Sebeuvědomění a pochopení, že sní, je pro takové jedince ovšem velmi vyčerpávající a mohou častěji pociťovat únavu. Nevykládejte si proto luciditu jako návod pro lepší spánek!

Výhody lucidity

Pamatujte si, že vždy máte vše pod kontrolou! Zavření očí ve snu vaše snění mžikem ukončí a navrátíte se zpět do bdělého stavu. Nemusíte se tedy obávat, že byste ve snu uvízli navěky.

  • Sen se vyvíjí podle vás!

Příklad: Sen se odehrává dle vašeho scénáře, ale začínáte setrochu nudit? Prásk! Najednou si k vám vykračuje sexy protějšek a o další zápletku je rázem postaráno.

  • Rozhodujete o tom, kde jste!

Příklad: Cvičíte se svými bývalými spolužáky ve školní tělocvičně. Prásk! Koupete se v moři a "nasáváte" sluneční paprsky. Přemisťování je povoleno. :-)

  • Můžete prožít lucidní snění ve více lidech!

Příklad: 2 lidé se v lucidním snu skutečně mohou potkat a v jeho vedení se střídat.Ve snu si tak můžete se svým partnerem užívat si rande snů! Procházejte se společně po pláži nebo objevujte jiné krásy.

  • Můžete se do snu znovu navrátit!

Příklad: Určitě znáte ten pocit, kdy se náhle vzbudíte a nepřejete si nic jiného než se vrátit zpět do krásného snu. Prásk! A jste tam. Existují techniky, které vás přivedou zpět "do hry". O těch se dočtete v dalším díle. Počkejte si a zatím zjistěte, zda se v ložnici nenachází předměty, které vás ze snů budí.

  • Nadpřirozené schopnosti denní rutinou!

Příklad: Chcete létat? Prásk! A už si spokojeně poletujete v oblacích a cítíte se bytostně svobodně, přesně jako létající ptáček.