Spánek je důležitou součástí detoxikace!

odpočinek

Co se děje při detoxikaci?

Detoxikace vyžaduje pevnou vůli a otevřenou mysl. Při očistném procesu dochází k obrovským metabolickým změnám a regeneraci vnitřních orgánů. Spolu s očistou tělesné schránky na sobě můžete pozorovat také přetváření a formování vašeho myšlení. Tělo a mysl jdou očistou ruku v ruce. Na jejím konci se buď můžete vrátit do zaběhnutého standardního rytmu života, nebo si z ní něco odnést a dosavadní zvyky pozměnit.

Nepleťte si tento proces s dietou! Detoxikace vás má zbavit hlavně škodlivin v těle a ne nadbytečných kilogramů. To považujte spíše za vedlejší příjemný efekt. 😊 Současně doplňujete potřebné živiny a vitaminy. Při detoxikaci máte oproti dietě obrovský přísun energie. To vše ale nefunguje bez dostatečného spánku! 

Co se děje ve spánku?

Detoxikace mozku probíhá každý den ve chvíli, kdy se odebereme ke spánku. Lymfatický systém se podílí na likvidaci škodlivých látek a obnovuje metabolickou rovnováhu v mozku. V momentě, kdy usneme, dochází k velkému úklidu a recyklaci nepořádku. Pokud nedbáme na pravidelný a dostatečný spánek, systém selhává a hromadíme v sobě všechen odpad. Tyto škodliviny pak úzce souvisí se zdravotními potížemi, jako je například Alzheimerova choroba.

Mnoho lidí se domnívá, že během spánku se s námi vůbec nic neděje a zůstáváme v klidovém stavu. Opak je pravdou! Mozek v noci vyvíjí řadu aktivit, například vytváří a třídí paměťové záznamy.

Během regenerace vnitřních orgánů je pravidelný a kvalitní spánek nekompromisní podmínkou. Bez celkové regenerace byste během detoxikace pociťovali naopak ještě větší úbytek energie než doposud.  

I spánek je otázkou priorit!

Nemáte čas spát 8 hodin denně? Všichni máme čas! Vždy záleží na tom, co v životě upřednostňujeme a na co si čas opravdu udělat chceme.

Samozřejmě bereme v potaz například maminky, které musí během noci několikrát vstát ke svým dětem, ovšem ony by se do detoxikace pouštět neměly a své tělo tak zdravotnímu riziku nevystaví.

Není důvod se strachovat kvůli občasnému ponocování. Situace se stává závažnou až ve chvíli, kdy se občasné ponocování stává našim denním chlebem. I v takovém režimu jsme schopni nějakou dobu fungovat, ale už zbytečně dáváme v sázku své zdraví a vyčerpáváme se.

Ať už z jakéhokoliv důvodu ponocujete a spíte méně než 6 hodin denně či máte nějaké zdravotní potíže, svůj detoxikační plán zkonzultujte se svým lékařem či výživovým poradcem. Při nedostatku spánku během detoxikace nedosáhnete tak skvělých výsledků, jelikož vám nepomůže s mentálním a fyzickým urychlením procesu.