Výběr budíku ovlivňuje kvalitu spánku

Budík se může zdát jako banální věc, které téměř nikdo nechce věnovat speciální pozornost. Asi k němu nechováte dvakrát přátelské pouto. A proč taky! Odpírá vám přeci právo na spánek. Špatně zvolený budík může vaše nepřátelství ještě více prohloubit a projevit se v horší kvalitě a délce spánku. Čtěte dál a vybírejte pečlivě!

Nespolehlivý budík

Používáte budík na mobilním telefonu? Stalo se vám, že už několikrát vaše probuzení selhalo, protože se během noci vybila baterie či z jiného nepochopitelného důvodu budík nezazvonil? První neprobuzení je obvykle bez následků, pokud jste ovšem nezaspali životně důležitou událost. Vynechal vícekrát? V takovém případě přestáváte budíku důvěřovat, podvědomí začíná zpracovávat strach z opakovaného opožděného vstávání a během noci či k ránu se můžete několikrát ze strachu probudit. Za další, elektronika by v ložnici neměla co dělat! Elektromagnetické vlny negativně ovlivňují a narušují průběh klidného spánku. Nezvěte si takové překážky spánku rovnou do postele!

A jestli stále trváte na tom, že je budík na mobilním telefonu pro vás ta nejlepší volba, nenastavujte si melodii své oblíbené písničky. Uvidíte, že zanedlouho mezi favority patřit nebude!

Spolehlivý budík

V každém hodinářství vám ochotně poradí a představí budík, přesně na míru vašich požadavků. Můžete chtít například digitální hodiny, které hlasitě netikají, ale zato vás spolehlivě a hlasitě vzbudí každé ráno.

Někomu holt nestačí ani nejvyšší stupeň hlasitosti na mobilním budíku, a to je obvykle ten nejčastější důvod, proč lidé hledají klasický, hodně hlasitý budík. Výměnou mobilního telefonu za spolehlivý budík se tak zbavíte problému v ložnici s elektronikou.

Zamilovaný budíček

Sdílíte postel s partnerem, který odchází do práce ve stejný čas, kdy vy vstáváte? Takových párů najdeme zřejmě poskromnu, ale pokud patříte mezi ně, jste vážně dítětem štěstěny. Není nic jistějšího a příjemnějšího než probuzení vaši milovanou polovičkou, doprovázeno slovy: "Dobré ráno, lásko.".