4 TOP barvy pro vaši ložnici

Výběr barvy do ložnice neuspěchejte a rozhodně nepodceňujte. Neopomíjejte její vliv na lidskou mysl a spánek! S výběrem barvy vám rádi pomůžeme. Čtěte dál.

barvy do ložnice

Není barva jako barva

Výběr odstínu barvy neunáhlete a nejprve si zodpovězte následující otázku! Chcete místnost opticky zvětšit nebo naopak zmenšit?

Pro optické zvětšení místnosti použijte světlejší odstíny. Máte naopak velkou ložnici, která působí až neútulně? Vsaďte na tmavé odstíny.

Vyhýbejte se zářivým barvám! Takové barvy vás udrží v bdělém stavu a mohou být jednou z příčin nespavosti. Zářivé odstíny se hodí skvěle do pracovny nebo do jiné místnosti, kde chcete pracovat či využít kreativitu.

Zamyslete se také nad barevností nábytku a podlahy. Ložnice je klidným místem pro odpočinek, příliš mnoho barevných kombinací v jednom pokoji působí neklidně až chaoticky.

Obecně jsou doporučeny barvy, které přispívají ke klidnému spánku. Mají totiž uvolňující a tlumící účinky. Ale nemyslete si, že byste nemohli sáhnout ani po teplých barvách, i když se vám líbí mnohem více. Vybírejte svých pocitů a ne podle toho, co je zrovna módní hit dnešní doby.

barvy do ložnice

Ideální barvy do ložnice

  • NEUTRÁLNÍ - BÍLÁ, BÉŽOVÁ, KRÉMOVÁ A SVĚTLE ŠEDÁ

Zapomeňte na tvrzení, že tyto barvy jsou nudné! Skvěle se hodí k jakékoliv jiné barvě nábytku či doplňků. Doporučujeme kombinaci s teplými odstíny. A kdyby na vás přeci jen ložnice působila pořád fádně, klidně natřete jednu stěnu barevně.

Bílá a béžová barva vyjadřuje svěžest, jemnost a čistotu. Bílá barva v ložnici také čistí mysl a dovoluje snáze odpustit. Šedá barva působí klidně a elegantně, ovšem pro její vyváženost je kombinace s jinou barvou doslova nezbytností. Vytvoříte-li z ložnice myší doupě, navodíte si zbytečně pocit beznaděje.

barva do ložnice

  • MODRÁ

Tato barva symbolizuje vodu, vzduch a důvěru. Připisují se jí zásluhy nejdelšího spánku a v modré ložnici můžete pocitově vnímat teplotní rozdíl až o 3° Celsia, což oceníte zejména během letních měsíců. Během zimy si dejte do ložnice květiny a hřejivé doplňky. Barva rovněž funguje jako balzám na duši a přispívá k harmonickému vztahu mezi partnery.

barvy do ložnice

  • FIALOVÁ

Spirituální a zároveň nejvášnivější barva. Fialové ložnice se těší stále větší oblibě. Této barvě se připisují také zásluhy v oblasti sexu. Páry jsou mnohem více aktivnější v milostném životě. Na druhou stranu působí na některé jedince zneklidňujícím dojmem a rozpohybuje myšlenky na negativní věci. Kdo trpí nespavostí, měl by se této barvě vyhnout obloukem! 

  • ZELENÁ

Barva klidu, která ztělesňuje spojení člověka s přírodou. Podporuje chuť k odpočinku a po probuzení se budete cítit pozitivně naladěni, což po ránu zajisté oceníte. Působí proti náladovosti a podrážděnosti. Oproti fialové má na sexuální aktivitu přesně opačný účinek. Páry jsou v posteli méně aktivní, proto důkladně zvažte barvy doplňků.

barvy do ložnice 

 

Přečtěte si také: