Leváci, pozor na problémy v ložnici

Dne 13. srpna si každý rok připomínáme Mezinárodní den leváků. Cílem tohoto dne je upozornit 90% populace na všechny problémy levorukých jedinců. Život leváků není mnohdy vůbec jednoduchý.

Leváci jsou vystaveni zatěžkávacím zkouškám už od útlého věku. Ve škole je například jistojistě poznáte podle neustále ušpiněné ruky od inkoustu, při čištění brambor škrabkou pro praváky slupky létají po celé kuchyni a u stolu se musí smířit s faktem, že jiné lokty (než ty své) jsou zcela přirozenou součástí stolování.

Doby násilného přeučování levorukosti jsou naštěstí už několik let za námi a naopak přibývají stále šikovnější vychytávky, které levákům usnadňují každodenní život.

Sexuální apetit

Leváci jsou mnohem ostýchavější a ustrašenější než praváci. Může za to levákovo ovlivňování pravé mozkové hemisféry, která je s emocemi propojena. Ovšem překoná-li levoruký člověk tyto "bubáky", má se protějšek opravdu na co těšit.

Výzkum totiž podložil fakt, že zhruba 85% leváků je se svým intimním životem velmi spokojeno. U praváků dopadl výzkum přesně naopak! Jen neuvěřitelných 15% praváků potvrdilo stejné pocity.

Překážky v posteli

Rozhodli jste se bydlet společně s partnerem? Dávejte si dobrý pozor při výběru strany postele, může vás ušetřit zbytečných šarvátek. Vyvarujte se tak zbytečným překážkám v posteli!

Pro leváka je ideální spát na levé straně postele, pro pravák na pravé. Při své dominantní straně má každý z partnerů noční stolek, který je k dispozici právě pro onu využívanější ruku. Levák se může snadno natáhnout během noci pro sklenici vody či ráno zaklapnout budík.

Neříkáme, že to na pravé straně nezvládne, ale už se podvědomě staví do nekomfortní zóny. To samé platí pro praváky, jen s přesně opačným scénářem.

Čtete si oba dva v posteli před spaním? Opět se můžete správným umístěním vyvarovat nepříjemnému loktovému setkání. :-) A co v případě, že jste oba dva leváci? Zkonzultujte mezi sebou, který z vás levácké problémy vnímá intenzivněji než ten druhý a dojděte ke kompromisu.

Poruchy spánku

Leváci jsou náchylnější k některým nemocem. Nejčastějším problémem v ložnici je pro ně porucha spánku. Může za to zřejmě i porucha pohybu končetin. Leváci totiž během spánku kopou nohama a natahují ruce až 5x častěji než praváci.