Nezapomeňte během příprav i na sebe, milé nevěsty

Pomalu odpočítáváte poslední dny do svatby a zjišťujete, že vám chybí zařídit ještě spousta drobností? Nezapomeňte na to, že musíte umět také ve správný okamžik vypnout. Zanechat předsvatebního "šílenství" a odpočívejte. Proč a jak to udělat se dozvíte v našem článku.

Sestavujete na svatbu časový harmonogram? Doporučujeme, abyste takový harmonogram vytvořily na míru i samy sobě na dobu příprav. Snažte se jej striktně dodržovat a zakomponujte do něj bez odkladu tyto 3 body:

1) Spánek

Plánujete dlouho do noci či doháníte práci, kterou jste kvůli svatebním přípravám odložily? Nedělejte to! Vyčerpanost razantně sníží vaši výkonnost a časová náročnost se výrazně prodlouží.

Mnohem lepším řešením je dlouhý a kvalitní spánek! Při dostatečné regeneraci zvýšíte svou výkonnost na maximum a doženete resty mnohem rychleji další den než se trápit unavené v pozdních hodinách a ráno vstávat opět bez energie a nedospaná.

Navíc si při nedostatku spánku koledujete o potíže. Obezita či tmavé kruhy pod očima jsou jedněmi z mála z nich. Pevně věříme, že zrovna o takové neduhy nestojí žádná nevěsta.

Chodíte spát pravidelně, necháváte si dostatečně dlouhou dobu pro spánek, ale nedaří se vám usnout? Boj s nespavostí můžete přemoci i pravidelnou relaxací.

2) Relax

Našli jste několik šikovných cukrářek, které by mohly být vhodnými adeptkami pro tvorbu vašeho svatebního dortu? Výborně! Kandidátky si někam poznačte, vyhledejte recenze, zašlete poptávky a STOP!

Po každém velkém splněném (či skoro splněném) úkolu si dejte dlouhou pauzu. Rozhodnutí neukvapujte a nechte si čas na rozmyšlenou. K tomu vám výborně poslouží relaxace.

Návod je jednoduchý. "Chopte se" každé činnosti, která vás dokonale zbaví myšlenek na svatební shon. Dobrým příkladem je kniha, film, meditace, sport či sklenička dobrého vína s přáteli.

3) Pomoc

Úkolů přibývá stále víc a vy nevíte, kam dřív skočit? Vše musí být podle vašich představ a žijete v přesvědčení, že nikdo jiný to nemůže zařídit místo vás? Pak žijete v jednom velkém omylu! :-)

Jistě máte po ruce partnera, svědky, družičky, maminku či další kamarádky. Požádejte každého z nich o pomoc s jednou konkrétní věcí. Určitě vám rádi pomohou s hledáním. Partner se může podívat po snubních prstenech, svědek po svatebním autě nebo maminka po šikovné pekařce, která upeče nejlepší koláče široko daleko. Vaši blízcí vám tak pomohou ušetřit spoustu času a vy můžete zůstat klidná, protože konečný výběr učiníte stejně vy s partnerem!

Za obrovskou výhodou považujeme mít po ruce kamarádku, kterou čeká v brzké době svatba stejně jako vás. Předávání užitečných rad a vzájemná komunikace je v tomto případě nenahraditelná!