Poznejte sílu lucidního snění – 2. díl

V předchozím článku jsme si vysvětlili, co lucidní snění znamená a jaké obrovské výhody představuje. Jak ale vědomého snění dosáhnout? To si vysvětlíme dnes. Čtěte dál.

Trénování a příprava na lucidní snění

  • Automatizujte mysl!

Začněte si všímat nesrovnalostí mezi realitou a tím, o čem se vám zdá. Ukazují hodiny správný čas? Funguje gravitační síla? Pak tedy víte, že přetrváváte v bdělém stavu a začnete si tyto maličkosti vědomě automatizovat. V průběhu snění tak snáze rozpoznáte, zda opravdu spíte či bdíte.

  • Mějte při sobě vědomý předmět kontroly!

Vyberte si věc či nakreslený symbol, který budete mít neustále po ruce. Během dne na zvolený předmět několikrát pohlédněte a položte si otázku: "Jsem vzhůru nebo sním?"

Pravidelným opakování docílíte automatizace zvyku a docílíte toho, že se vám jednou otázka promítne i ve snu. Zodpovězení tak můžete poznat, že jste se ocitli v lucidním snu a můžete si začít vymýšlet a bez omezení snít.

  • Trénujte paměť!

Založte si snový deník a po každém probuzení si sen ihned zapište, abyste ho nezapomněli. Po dalším a dalším přečtení o průběhu snu si perfektně procvičíte paměť.

TIP: Nastavte si budík na brzkou ranní hodinu, zhruba po šesti hodinách spánku. Nejvíce snů totiž probíhá v REM fázi a vy budete mít po okamžitém prouzení mnohem větší šanci, že si sen zapamatujete a stihnete zapsat.

  • Meditujte!

Naprosté uvolnění těla i mysli dovede naprosto úžasným způsobem uklidnit a utišit hlasité myšlenky. Čím větší soustředěnost jen na usínání bez okolních vjemů, tím větší pravděpodobnost, že si přenesete do lucidního snu.

Meditujte přímo v posteli a pohlídejte si, abyste měli naprostý klid a pohodlí. Vykažte z ložnice všechny překážky, které by vás mohly vyrušovat. Hlubokou meditací můžete přejít přímo do lucidního snu. 

  • Obrňte se trpělivostí!

Buďte trpěliví! Zvýšení šancí na osvojení praktiky lucidního snění budete mít, když začnete praktikovat všechny výše zmíněné body. Soustřeďte se, vnímejte se a dřív či později si snění dle svého scénáře zajisté užijete.