Tropico výzva: Čteme dětem pohádky na dobrou noc

Pojďte do toho s námi! I když se zdá, jako by se čtení pomalu vytrácelo ze světa, není to tak. Pohádky byly, jsou a budou a děti je milují. A nejen ty na koukání! Čtení pohádek na dobrou noc je důležitým rituálem, který podpoří jejich psychický a emocionální vývoj i rodinné vztahy.

Pohádkové vztahy

Okamžik, kdy se společně ponoříte do světa fantazie, je cennější než poklad. Děti se totiž cítí milované a vnímají, že vám na nich záleží. A to je zásadní nejen pro jejich pocit bezpečí, ale i zdravé sebevědomí.

Mluvíme spolu

Čtení nahlas dětem pomáhá rozvíjet jejich jazykové dovednosti. Učí se nová slova, správnou výslovnost i gramatiku. Poslech příběhů také podporuje jejich schopnost porozumění textu, rozvíjí představivost a kreativitu.

To je život

Čtení příběhů stimuluje dětský mozek, podporuje kritické myšlení a zlepšuje schopnost řešit problémy. Děti se učí analyzovat různé situace a chápat důsledky jednání postav. Pohádky zkrátka už od nepaměti přibližují dětem skutečný život.

HA - Tropico vyzva - 1080x1080

Sladké sny

Čtení pohádek před spaním pomáhá dětem lépe usnout. Tento rituál totiž vykouzlí uklidňující atmosféru a jde to mnohem lépe. Jeho pravidelnost a předvídatelnost může zmírnit případné obavy a stres spojený s usínáním.

Pochopení 

Pohádky jsou plné emocí a děti se tak učí rozpoznávat a chápat pocity druhých. To podporuje jejich empatii a emocionální inteligenci. Mohou se lépe vcítit do ostatních a naučit se správně reagovat na různé podněty.

 
Čtení pohádek na dobrou noc je víc než jen způsob, jak dětem zkrátit čas před usnutím. Je to váš společný čas, vzácný a jedinečný. Nenechte si ho vzít mobilem, tabletem nebo televizí. Ta pohádka o malých dětech není zase tak dlouhá, však víte. Rostou rychle. Tak to dnes zkuste a zítra taky! Stačí jedna. Od vás.

 

Zajímavé články:

Jak vybrat správnou matraci pro miminko

Víte, kolik spánku potřebují Vaše děti?

Časté dotazy: Dětské matrace