Jaké výhody přináší matrace z přírodních materiálů?

Čím se mohou pochlubit matrace vyrobené z biopěny? Poskytují dobré ortopedické vlastnosti? Jsou vhodné pro alergiky? Na tyto a další otázky vám odpovíme v tomto článku.

Kvalitní spánek je základem úspěchu nového dne. Na jeho kvalitě se podílí hned několik faktorů. Jedním z těch nejdůležitějších je bezpochyby výběr vhodné matrace. Stále častěji se dostávají do popředí matrace vyrobené z přírodních materiálů, které se mohou pochlubit několika výhodami. Na ty nejzajímavější z nich se zaměříme v následujícím článku.

Co jsou přírodní matrace?

Jak už samotný název napovídá, pro výrobu přírodních matrací neboli BIO matrací, matrací z BIO pěny či NATUR pěny byly použity zejména přírodní materiály. Obvykle se zpracovávají výtažky ze skočce obecného nebo sóje. Celosvětově se tak šetří zásoby ropy a nezatěžuje se životní prostředí. Mají v podstatě podobné vlastnosti jako matrace vyrobené ze studené pěny, ovšem tím, že byly použity přírodní materiály, se snižuje negativní dopad průmyslové výroby na náš ekosystém.

Delší hygienická životnost a antialergické vlastnosti

Díky důkladně promyšleným konstrukcím a pečlivému výběru použitých přírodních materiálů poskytují přírodní matrace vysokou prodyšnost a přináší hned dvě ohromné výhody: mají delší hygienickou životnost a jsou velmi vhodné pro alergiky a astmatiky. Nevyvolávají nepříjemné alergické reakce a spaní na nich je celkově zdravější.

Spolupráce matrace s lidským tělem

Přírodní i syntetické materiály, které jsou součástí kvalitních přírodních matrací, plně spolupracují s lidským tělem a přizpůsobují se mu. Taková matrace poskytuje zádům a celému pohybovému aparátu optimální oporu a zamezuje tak bortění páteře a ochabování zádového svalstva. Díky vhodně zvolené přírodní matraci se budete každé ráno probouzet odpočatí a plni energie. To vše bez nežádoucích bolestí zad a dalších ortopedických neduhů způsobených nevhodně zvolenou nebo zastaralou matrací.

Přečtěte si také: