Jakou matraci si pořídit?

Řada zákazníků hledá inspiraci pro koupi nové matrace všude možně – v kamenných prodejnách, u svých známých i na různých internetových fórech. Nabízíme poněkud jednodušší řešení: přehled nejoblíbenějších matrací Tropico, a to včetně nejprodávanějších rozměrů.

Jaké matrace mají zákazníci nejraději?

Co se týče partnerských matrací, vede Calipo s masážní 7-zónovou profilací a rozdílnou tuhostí ložných ploch. V závěsu za ní je vlajková loď Tropico, luxusní model Nicol, nabízející vysoký komfort spánku a tvarovou stálost po celou dobu své opravdu dlouhé životnosti (10 – 20 let). Ekologičtěji ladění zákazníci volí BIO matraci Aroma Visco, která zaručí maximální komfort spánku i maximální šetrnost k životnímu prostředí.

Dlouhodobým bestsellerem v kategorii matrací pro teenagery je Xena Trio, kompaktní sendvič s jádrem z odolné studené HR pěny s volbou tuhosti otočením – strana HARD má dokonce nosnost až 130 kg! A jakou matraci pro zbytek rodiny? Family nebo Maxi. Family je moderní matrace, která zaujme svou jednoduchostí a schopností pomáhat řešit vznikající problémy s páteřním svalstvem u širokého spektra zákazníku, zatímco komfortní Maxi s anatomickým tvarováním minimalizuje riziko špatné volby tuhosti matrace a je vhodná i pro páry s rozdílnými požadavky na tuhost lůžka.

A rozměry?

Společnost Tropico samozřejmě nabízí volbu vyrobení matrace na míru, avšak nejvyhledávanějšími jsou rozměry matrací 90x200, 160x200 a mezi velmi oblíbené patří i 140x200 a 180x200. Obecným pravidlem je, že matrace by měla být přibližně o 10 cm delší, než jaká je Vaše výška – běžně volená šířka pro komfortní spánek je 80 nebo 90 cm, což můžete vidět i u obou nejprodávanějších rozměrů (90x200 a 160x200). Více doporučení o rozměrech nové matrace najdete v článku Na velikosti záleží aneb jaký rozměr zvolit u nové matrace?

S výběrem matrace Vám také pomůže Dr.Sleep, doporučujeme se také podívat do sekce Jak vybrat matraci.

Inspirujte se dalšími články o matracích a zdravém spánku: