Matrace 80 x 160 cm a 90 x 190 cm vhodné do dětských pokojů

Je zcela přirozené, že s přibývajícím věkem dětí roste i jejich touha po vlastním pokojíčku. Poskytuje jim místo na hraní i prostor pro vlastní představy a sny. Obvykle zde tráví hodně času, proto je jeho zařízení velmi důležité.

Vybavení dětských pokojů

Je vhodné dbát na designové řešení, dekorace, kvalitní nábytek, správnou podlahovou krytinu apod. Všechno by mělo být funkční, bezpečné, logicky uspořádané a přizpůsobené dětskému věku. V dětském pokojíčku by měl být prostor na hraní, pracovní kout, úložné prostory a v neposlední řadě také postel.

Jenomže někdy bývá problém s nedostatkem prostoru. Všechno se sem jednoduše nevleze. Protože malé děti většinou preferují více místa na hraní, je ideálním řešením menší rozměr postele s matrací 80 x 160 cm a 90 x 190 cm.

 detska postel

Matrace 80 x 160 cm a 90 x 190 cm

Tato velikost dětské matrace, ale jsou žádané zejména rodiči malých a dospívajících dětí. Rozměry matrace 80 x 160 cm a 90 x 190 cm nejsou standardním rozměrem matrace, ale u českého výrobce matrací Tropico není problém vyrobit matraci přímo na míru. V tomto případě je třeba pamatovat i na atypický rozměr podkladu. 

České matrace Dáša a Petra Tropico

 Mezi nejoblíbenější a ověřené matrace do dětských postelí patří matrace Dáša a Petra Tropico

Petra Tropico

Matrace z vyrobena z 1 kusu pružné pěny (monoblok). Ideální do dětských pokojíků, patrových postelí, u nichž nelze použít kvůli boční zábraně vyšší matrace atd. Varianta 13 cm je určena pro výsuvné přistýlky. Potah je pratelný na vyvářku. 

 15709-petra_tropico_kompo_ergb_01

Dáša Tropico

Super pružná a odolná ortopedická matrace bez lepidel. Vzdušný spoj, vynikající pěny se zónovou konstrukcí, rozdílnou tuhostí stran a ramenních zón předurčují matraci pro široké použití od dětí až po seniory, včetně náročnějších spáčů. Studená a hybridní pěna nejvyšší kvality = to nejlepší z pružných pěn v 1 matraci. Špičkový antibakteriální a protiroztočový pratelný potah s přírodními vlákny

 15713-dasa_tropico_kompo_ergb_01

Přečtěte si více o dětském spánku a dalších zajímavostech: