Matrace o velikosti 180x200 cm

Chcete si pořídit nové matrace do manželské postele a stále váháte, zda si vybrat jednu velkou nebo dvě malé? Přečtěte si, jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Kvalitní matrace by měla poskytovat pohodlí a komfort, dlouhou životnost, perfektní oporu páteře včetně zádového svalstva. To zaručují téměř všechny matrace na našem trhu, ovšem všechny tyto vlastnosti jsou na nic, když se budete vedle svého partnera mačkat a nevyspíte se.

Dostatek místa je základem úspěchu

Minimální šířka matrace pro jednu osobu činí 90 centimetrů. Co se týče výšky matrace, ta by měla alespoň o 10 – 20 centimetrů přesahovat výšku nocležníka. U manželských postelí máte tedy dvě volby: vybrat si jednu velkou matraci o velikosti 180x200 cm nebo dvě menší 90x200 cm. U těchto rozměrů se nedostatku místa rozhodně bát nemusíte. Pokud byste měli zájem o ještě větší matrace, není problém vyrobit matraci přímo na míru v jakémkoliv rozměru. Ovšem zvažte, jaké jsou výhody a nevýhody velkých matrací! Zamyslete se s námi.

Jak vyzrát nad nepohodlným žlábkem?

Matraci o rozměrech 180 x 200 oceníte zejména kvůli jejímu absolutnímu komfortu. Matrace není nijak předělená, a proto zde neexistuje tradiční „žlábek“. Pohodlně se zde vyspí jak oba partneři, tak jejich dítko, které se bojí strašidla schovaného ve skříni. Pokud jsou součástí vaší manželské postele dvě matrace, tento žlábek, který pohodlnému spánku nijak neprospívá, můžete vyřešit speciální masážní podložkou.

Proč zvolit dvě menší matrace?

Je velkou vzácností, když se oba partneři shodnou na výběru stejné matrace, ať už se jedná o její tuhost nebo ortopedické vlastnosti, obzvláště, pokud jsou jiné typy postav. K tomuto účelu se vyrábí tzv. partnerské matrace, které mají dvě rozdílné tuhosti ložných ploch. Položíte-li do manželské postele dvě tyto matrace vedle sebe, pouhým otočením jedné z nich získáte různé tuhosti, a to se zachováním stejné výšky. Matrace o velikosti 180x200 cm vám poskytne pouze jeden stupeň tuhosti, a ten, který vyhovuje vám, nemusí uspokojovat vašeho partnera.

Na výtah i pračku zapomeňte

Váha běžné matrace se pohybuje zhruba kolem 15-25 kg. Znásobíte-li tuto váhu dvěma, matrace o velikosti 180x200 cm může vážit i 50 kg! Doprava tak velkého a těžkého kusu nábytku je obtížná, zejména pokud bydlíte ve vyšších patrech panelového domu. Do běžných výtahů se matrace těchto rozměrů zaručeně nevleze. Problémy mohou nastat i při běžné údržbě. Pro drobnou ženu se stane obyčejná výměna prostěradla nepříjemnou záležitostí, protože manipulace s matrací 180x200 cm pro ni bude namáhavá. Jako většina ostatních matrací Tropico mají i matrace 180x200 cm snímatelný a pratelný potah, dělitelný na dvě části. Avšak pro tento rozměr je i jedna polovina tak rozměrná, že se vám do běžné domácí pračky prostě nedá. Nezbude vám nic jiného, než utíkat s potahem do čistírny.

Další tipy pro nákup nové matrace a zajímavosti ze světa zdravého spánku: