Matrace 180x80 cm vhodná do dětských pokojů

Je zcela přirozené, že s přibývajícím věkem dětí roste i jejich touha po vlastním pokojíčku. Poskytuje jim místo na hraní i prostor pro vlastní představy a sny. Obvykle zde tráví hodně času, proto je jeho zařízení velmi důležité.

Vybavení dětských pokojů

Je vhodné dbát na designové řešení, dekorace, kvalitní nábytek, správnou podlahovou krytinu apod. Všechno by mělo být funkční, bezpečné, logicky uspořádané a přizpůsobené dětskému věku. V dětském pokojíčku by měl být prostor na hraní, pracovní kout, úložné prostory a v neposlední řadě také postel.

Jenomže někdy bývá problém s nedostatkem prostoru. Všechno se sem jednoduše nevleze. Protože malé děti většinou preferují více místa na hraní, je ideálním řešením menší rozměr postele s matrací 180x80cm.

Matrace 180x80 cm

Není to sice obvyklá velikost dětské matrace, ale pokud má sloužit dětem od přibližně jednoho roku, kdy se učí spát samostatně, tak zcela dostačuje. Vlastnosti matrace to nijak neovlivní. A jestliže ušetří drahocenné místo v pokoji, je to rozumný kompromis. Rozměr matrace 180x80 cm není standardním rozměrem matrace, ale u českého výrobce matrací Tropico není problém vyrobit matraci přímo na míru. V tomto případě je třeba pamatovat i na atypický rozměr podkladu. Podrobné informace o možnostech, cenách a dobách dodání jsou připraveni podat certifikovaní prodejci po celé České republice.

Přečtěte si více o dětském spánku a dalších zajímavostech: