Ortopedické matrace

Jen těžko si můžeme představit zdravý a klidný spánek bez matrace se správnými ortopedickými vlastnostmi. Lamelové rošty, které ortopedické vlastnosti matrací výrazně podporují, dnes tedy nechejme stranou a zaměřme se na několik řešení od společnosti Tropico.

Latexové matrace

Tyto ortopedické matrace s dlouhou životností zahrnují celou škálu typů, které se liší výškou jádra, provedením a počtem anatomických zón – třízónová jádra poskytují zvýšenou oporu v oblasti trupu, naproti tomu pětizónová jsou charakteristická individuální oporou zvlášť v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou. Aby mohly poskytovat naprosto vynikající ortopedické vlastnosti, doporučujeme je uložit na prodyšný podklad, ideálně laťkový nebo lamelový rošt.
Podívejte se na sortiment latexových matrací.

Matrace ze studené pěny

Jedná se o luxusní sendvičové ortopedické matrace s dlouhou životností, které mají větší póry – jsou tedy prodyšnější a mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortní a kopírují křivky těla. Díky kombinací různých tuhostí pěn zaručují ideální anatomickou polohu páteře.
Podívejte se na sortiment matrací ze studené pěny.

Matrace s kombinací líné a studené pěny

Tyto luxusní a komfortní matrace kombinují vlastnosti studené pěny s jedinečnými vlastnostmi líné pěny. Co to znamená? Studená pěna díky otevřené struktuře buněk poskytuje vysokou prodyšnost, ventilaci, tvarovou stálost a dlouhou životnosti, zatímco líná pěna disponuje výbornou tvarovou pamětí a umí optimalizovat svoji tuhost podle absorbovaného tepla. Výsledkem jsou unikátní ortopedické matrace.
Podívejte se na sortiment matrací s kombinací líné a studené pěny.

Pružinové matrace

Vynikající ortopedické matrace, které díky anatomickým zónám poskytují individuální oporu jednotlivých částí těla – nejlépe je oceníte při relaxaci, protože díky anatomickým zónám poskytují individuální oporu jednotlivých částí těla. Navíc v této kategorii nabízíme i matrace s masážním profilem.
Podívejte se na sortiment pružinových matrací.

Matrace z BIO pěny

U těchto ortopedických matrací byly využity nejnovější poznatky a nejmodernější materiály na bázi přírodních produktů (oleje ze skočce), takže výsledkem je matrace se skvělými ortopedickými vlastnostmi, dlouhou životností a příznivým dopadem na ekosystém – zásadními změnami vlastností jsou znásobení tažnosti, snížení tlakové deformace a zvýšení odrazové pružnosti. Další informace o přírodních matracích se dozvíte v tomto článku našeho magazínu.
Podívejte se na sortiment matrací z BIO pěny.

Ortopedické vlastnosti podpoří zdravotní polštáře. Životnost matrace prodlouží kvalitní ochrana - potah, který je její součástí a speciální samostatná podložka (chránič).

Další zajímavosti o matracích a zdravém spánku se dočtete v těchto článcích:

*